Loading Events
Information

Pasaulinė savižudybių prevencijos diena 2021

Užmegztas pokalbis gali padėti! Kaip ir kasmet, minėdamas Pasaulinę savižudybių prevencijos dieną, Vilniaus visuomenės sveikatos biuras „Vilnius sveikiau“ kartu su partneriais organizuoja net kelis šiai dienai skirtus renginius ir nori garsiai visiems pasakyti – užmegztas pokalbis gali padėti! Kviečiame visus dalyvauti, išgirsti ir parodyti aplinkiniams, kad kiekvienas iš mūsų galime ištiesti pagalbos ranką tam, kuriam to reikia labiausiai. Savižudybes įveikime drauge!

RENGINIŲ PROGRAMA

RUGSĖJO 9 d. (ketvirtadienis)

Nuo 17:30 val. lauksime jūsų Lukiškių aikštėje – čia bus teikiama emocinė parama, galėsite gauti informacijos apie pagalbos galimybes bei sužinosite vakarinio renginio programą.

18 val. prisijunkite prie 6 kilometrų dviračių ar paspirtukų žygio „Savižudybes įveikime drauge“! Startuosime Lukiškių aikštėje, judėsime link Vingio parko ir grįšime atgal. Po žygio bus įteiktos dovanos.

19:30 val. Lukiškių aikštėje organizuojamoje vakarinėje diskusijoje su psichikos sveikatos srityje dirbančiais specialistais ir žinomais visuomenės žmonėmis kalbėsime apie tai, kaip emociniai sunkumai bei suicidinės mintys gali užklupti kiekvieną, nepaisant jo lyties, amžiaus, profesijos ar pajamų.

RUGSĖJO 10 d. (penktadienis)

10 val. Nacionalinėje dailės galerijoje vyks savižudybių prevencijos safeTALK mokymai. safeTALK – tai 4 valandų trukmės mokymai, kurių metu asmuo įgyja žinių, kaip atpažinti žmones, mąstančius apie savižudybę, kaip pradėti pokalbį apie savižudybę, kur nukreipti tęstinės pagalbos.

Nuo 12 val. iki 18 val. Vilniaus Huracán Coffee kavinėse (Gedimino pr. 35, Totorių g. 1, Etmonų g. 2) galėsite užsukti ir pasikalbėti su psichologu apie jus neraminančius klausimus, sužinoti, kur jūs ar jūsų artimas žmogus gali kreiptis pagalbos.

Nuo 13 val. Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje Savižudybių prevencijos biuras organizuoja konferenciją „Suicide in Media“, skirtą žiniasklaidos atstovams. Transliaciją gyvai galėsite stebėti Youtube kanalu paspaudę šią nuorodą >>> 

16 val. Vilniaus Rotušės didžiojoje salėje vyks filmo „Būsiu su Tavimi“ peržiūra. Virginijos Vareikytės ir Maximilieno Dejoie filme „Būsiu su tavimi“/ „I‘ll stand by you“ (2021 m.) jautriai, su empatija atskleidžiama savižudybės tema. Filmo peržiūrą organizuoja VšĮ „IN SCRIPT“.

Renginio organizatoriai: Vilniaus visuomenės sveikatos biuras „Vilnius sveikiau“, Vilniaus miesto savivaldybė

Renginio partneriai: Savižudybių prevencijos biuras, asociacija „Artimiems“, Valstybinis psichikos sveikatos centras, Krizių įveikimo centras, Vaikų linija, Jaunimo linija, Sidabrinė linija, Pagalbos moterims linija, Depresijos gydymo centras, Gentys

Visuose Savižudybių prevencijos dienai skirtuose renginiuose dalyvauti galima pateikus savo asmens dokumentą ir galiojantį Galimybių pasą ar jam prilygstantį dokumentą.