Renginiai kraunami
Information

Savitarpio paramos grupė autistinį perdegimą patiriantiems autistiškiems suaugusiems

Kas?

Kviečiame autistiškus suaugusiuosius į psichoedukacinę ir savitarpio paramos grupę. Kartu gilinsime žinias apie autistinį perdegimą*, mokysimės jį atpažinti ir su juo tvarkytis, dalinsimės savo patirtimis, jausmais ir atradimais bendrystėje su kitais, kurie išgyvena panašius iššūkius. Grupę ves VDU Sveikatos psichologijos magistrantė Indrė Muraškaitė, atliekanti praktiką Vilniaus visuomenės sveikatos biure „Vilnius sveikiau“.

Kam skirta?

Suaugusiems autistiškiems asmenims (nuo 18 m.), šiuo metu patiriantiems autistinį perdegimą.

Ką veiksime?

Užsiėmimų metu nagrinėsime autistinio perdegimo priežastis ir požymius, ieškosime individualiai tinkamų atsistatymo būdų, mokysimės valdyti energijos išteklius bei atpažinti ribų svarbą sveikimui. Kalbėsime apie tai, kaip autistinės tapatybės nepriėmimas gali prisidėti prie perdegimo, ir kaip kurti palankesnį santykį su savimi. Tai bus saugi erdvė dalintis savo patirtimis, jausmais, sunkumais ir jų įveikos būdais.

Kaip viskas vyks?

Kviesime į 6 nuotolinius susitikimus 1 kartą per savaitę (trečiadieniais). Kiekvienas užsiėmimas apims teorinę dalį, praktines veiklas bei dalyvių diskusijas. SVARBU įsivertinti galimybes dalyvauti visuose užsiėmimuose.

Susitikimai vyks per nuotolinę MS Teams platformą. Užsiėmimuose prašysime įsitraukimo ir diskusijų, tačiau dalyvauti bus galima raštu / žodžiu, naudojant įjungtą / išjungtą kamerą. Susitikimų metu galima užsiimti jus raminančiomis veiklomis ar naudotis antistresinėmis priemonėmis (pvz., mezgimas, minkšti žaislai ir pan.)

Prisijungimo nuoroda bus atsiųsta el. paštu prieš pirmąjį užsiėmimą (nepamirškite pasitikrinti „spam” dėžutės).

Pirmas grupės susitikimas – kovo 26 d. 18:30 – 20:00 val.

REGISTRACIJA

*Autistinis perdegimas (angl. autistic burnout) – sindromas, suprantamas kaip lėtinio streso, aplinkos lūkesčių ir asmens gebėjimų neatitikimo bei nesuteiktos pagalbos pasekmė. Jam būdingas ilgalaikis (dažniausiai trunkantis 3 ir daugiau mėnesių) išsekimas, funkcionavimo suprastėjimas ir sumažėjusi tolerancija dirgikliams (Raymark et al., 2020)