Ligų prevencija

Europos supratimo apie antibiotikus dieną atkreipiame dėmesį dėl jų vartojimo

2021-11-18

Kiekvienais metais, lapkričio 18 dieną, per Europos supratimo apie antibiotikus dieną, siekiame atkreipti visuomenės, sveikatos priežiūros specialistų, politikų dėmesį ir didinti supratimą apie teisingą antibiotikų vartojimą.

Dėl atsparumo antimikrobinėms medžiagoms didėjimo antimikrobiniai vaistai, tarp jų ir antibiotikai, praranda savo efektyvumą gydant įvairias užkrečiamas infekcijas, o tai didina šių infekcijų plitimą visuomenėje.

Didėjantis atsparumas antibiotikams yra opi viso pasaulio sveikatos, maisto pramonės ir saugos problema, kuri gali paliesti kiekvieną iš mūsų. Nors antibiotikų atsparumo didėjimas yra natūralus procesas, tačiau netinkamas jų naudojimas dar labiau jį pagreitina. Didėjantis pavojingų infekcijų, tokių kaip pneumonija, tuberkuliozė, gonorėja ir salmoneliozė, skaičius tampa problema – šios ligos vis sunkiau išgydomos, nes antibiotikų efektyvumas mažėja.

Svarbu suprasti, kad didėjantis antibiotikų atsparumas lemia ilgesnę hospitalizacijos trukmę, didesnius kaštus sveikatos sistemai ir didesnį mirčių skaičių.

Kaip galime padaryti kiekvienas iš mūsų, kad pristabdytumėme atsparumo antibiotikams didėjimą?

  1. Reguliariai plaukite rankas, laikykitės taisyklingos maisto higienos.
  2. Nekontaktuokite su žmogumi, sergančiu infekcinėmis ligomis.
  3. Vartokite antibiotikus racionaliai ir tik su gydytojo paskyrimu.
  4. Suvartokite visą paskirtų antibiotikų kursą.
  5. Niekada nevartokite spintelėse užsilikusių antibiotikų likučių. Nebaigtus vartoti antibiotikus reikėtų atiduoti į vaistines utilizavimui.
  6. Niekada nesidalinkite antibiotikų su kitais.
Susijusios naujienos
Ligų prevencija
2024-05-17
Gegužės 17 d. minima Pasaulinė hipertenzijos diena
Kasmet gegužės 17 dieną minima Pasaulinė hipertenzijos diena. Ta proga dalinamės keliais svarbiausiais faktais apie hipertenziją: Arterinė hipertenzija yra lėtinė liga, pasireiškianti padidėjusiu arteriniu kraujo spaudimu. Apskaič...
Ligų prevencija
2024-05-05
Gegužės 5 d. minima Pasaulinė rankų higienos diena
Kasmet gegužės 5 dieną minima Pasaulinė rankų higienos diena. 5 mėnesio 5 diena simbolizuoja 5 kiekvienos rankos pirštus bei kviečia prisiminti rankų plovimo svarbą sveikatai. Šią dieną norime priminti, kad rankų higiena yra svarbi siekiant...
Ligų prevencija
2024-04-25
Balandžio 24–30 d. minima Pasaulinė imunizacijos savaitė
2024 m. balandžio 24–30 d. minima Pasaulinė imunizacijos savaitė. Šios savaitės metu pasauliniu mastu prisimenama, kaip svarbu didinti visuomenės supratimą apie vakcinaciją ir skiepus, jų naudą ir svarbą. Akcentuojama, kad daugelis infekcin...
Skip to content