Ligų prevencija

Galimybių pasas bus taikomas vaikams nuo 12 metų ir 2 mėnesių amžiaus

2021-12-30

Vyriausybė atnaujino Galimybių paso taisykles jauniesiems gyventojams. Nuo gruodžio 28 d. visoms kontaktinėms veikloms, išskyrus ugdymą, Galimybių pasas bus reikalingas vaikams nuo 12 metų ir 2 mėnesių amžiaus, o neigiamas PGR arba kaupinių tyrimo rezultatas vaikams galios ilgiau – septynias dienas.

Dviejų mėnesių pereinamasis laikotarpis pridėtas tam, kad vaikai, kuriems gruodžio 28 d. arba vėliau sukaks 12 metų, spėtų pasiskiepyti ir gauti Galimybių pasą. Šis dokumentas po vakcinacijos 12–16 metų vaikams įsigalios:

  • praėjus vienai savaitei nuo „Comirnaty“ ar „Spikevax“ vakcinos antrosios dozės suleidimo pagal skiepijimo schemą;
  • praėjus 2 savaitėms nuo „Comirnaty“ ar „Spikevax“ vakcinos vienos dozės suleidimo asmeniui, kuris persirgo COVID-19 liga (koronaviruso infekcija) ir diagnozė buvo patvirtinta remiantis teigiamu PGR tyrimo rezultatu.

Primename, kad vaikai nuo 5 iki 11 metų (įskaitytinai) amžiaus gali būti skiepijami specialiai šiai amžiaus grupei skirta sumažinto tūrio „Comirnaty“ vakcina, vaikai nuo 12 iki 16 metų – įprastomis „Comirnaty“ ir „Moderna“ vakcinomis.

Virusui plintant ugdymo įstaigose, o vaikams aktyviai dalyvaujant ir kitose, su ugdymu nesusijusiose veiklose, šiuo metu vakcinacija yra efektyviausias būdas apsaugoti nuo COVID-19 ligos tiek pačius vaikus, tiek jų artimuosius. Tėvai arba patys vaikai gali registruotis vakcinacijai internetu www.koronastop.lt arba trumpuoju numeriu 1808.

Be vakcinacijos, saugiai dalyvauti kontaktinėse veiklose ir gauti Galimybių pasą vaikai nuo 12 iki 16 metų galės šiais atvejais:

  • persirgus COVID-19 liga, kai diagnozė patvirtinama teigiamu PGR tyrimo arba antigeno testo rezultatu, o nuo teigiamo tyrimo rezultato praėjo ne daugiau kaip 210 dienų;
  • prieš mažiau nei 60 dienų gavus teigiamą (kai nustatomi anti-S, anti-S1 arba anti-RBD IgG antikūnai) kiekybinio ar pusiau kiekybinio serologinio imunologinio tyrimo atsakymą (šis tyrimas vaikams nuo 12 iki 16 metų bus atliekamas valstybės biudžeto lėšomis);
  • ne anksčiau kaip prieš 7 dienas (skaičiuojant nuo ėminio paėmimo momento) atliktas PGR tyrimas arba nosies landų tepinėlių ėminių kaupinių tyrimas PGR metodu ugdymo įstaigoje ir nustatytas neigiamas rezultatas.

Antikūnų ir PGR tyrimai vaikams nuo 12 iki 16 metų amžiaus bus atliekami valstybės lėšomis. Nemokamą kiekybinį ar pusiau kiekybinį serologinį tyrimą vaikai galės atlikti ne dažniau kaip kas 30 dienų.

PGR tyrimai vaikams nemokamai nuo gruodžio 28 d. bus atliekami mobiliuosiuose punktuose. Tyrimui užsiregistruoti bus galima per Karštąją liniją telefonu 1808 arba pildant registracijos formą adresu www.1808.lt.

Galimybių pasas vaikams nuo 12 metų ir 2 mėnesių iki 16 metų bus reikalingas parduotuvėse, kavinėse, kirpyklose ir kitose paslaugų teikimo ar pramogų vietose, tačiau jo nebus reikalaujama ugdymo įstaigose, per neformaliojo ugdymo užsiėmimus, išvykas su klase ir kitas su ugdymu susijusias veiklas.

Sveikatos apsaugos ministerijos informacija

Susijusios naujienos
Ligų prevencija
2024-05-17
Gegužės 17 d. minima Pasaulinė hipertenzijos diena
Kasmet gegužės 17 dieną minima Pasaulinė hipertenzijos diena. Ta proga dalinamės keliais svarbiausiais faktais apie hipertenziją: Arterinė hipertenzija yra lėtinė liga, pasireiškianti padidėjusiu arteriniu kraujo spaudimu. Apskaič...
Ligų prevencija
2024-05-05
Gegužės 5 d. minima Pasaulinė rankų higienos diena
Kasmet gegužės 5 dieną minima Pasaulinė rankų higienos diena. 5 mėnesio 5 diena simbolizuoja 5 kiekvienos rankos pirštus bei kviečia prisiminti rankų plovimo svarbą sveikatai. Šią dieną norime priminti, kad rankų higiena yra svarbi siekiant...
Ligų prevencija
2024-04-25
Balandžio 24–30 d. minima Pasaulinė imunizacijos savaitė
2024 m. balandžio 24–30 d. minima Pasaulinė imunizacijos savaitė. Šios savaitės metu pasauliniu mastu prisimenama, kaip svarbu didinti visuomenės supratimą apie vakcinaciją ir skiepus, jų naudą ir svarbą. Akcentuojama, kad daugelis infekcin...
Skip to content