Ligų prevencija

Lapkričio 12 d. minima Pasaulinė plaučių uždegimo diena

2023-11-12

Lapkričio 12 d. minima Pasaulinė plaučių uždegimo diena. Jos tikslas – skleisti informaciją apie prevencines priemones, padedančias užkirsti kelią susirgimui plaučių uždegimu.

Plaučių uždegimo (pneumonijos) prevencija yra svarbi, nes uždegimą sukeliančios bakterijos ir virusai gali būti pavojingi ir sukelti rimtas sveikatos problemas. Pateikiame keletą būdų prisidėti prie plaučių uždegimo prevencijos.

Imunizacija: vakcinacija gali apsaugoti nuo tam tikrų pneumonijos tipų (ypač didesnės rizikos grupės žmones). Pavyzdžiui, gripo ir pneumokokinės vakcinos gali padėti sumažinti pneumonijos riziką.

Higienos priemonės: higiena padeda sumažinti infekcijų perdavimo riziką.

Apsaugos nuo peršalimo ir gripo: pneumonija gali būti peršalimo ar gripo komplikacija, todėl svarbu vengti šių ligų, laikytis higienos ir imunizacijos rekomendacijų.

Sveikas gyvenimo būdas: sveikas gyvenimo būdas, įskaitant subalansuotą mitybą, fizinį aktyvumą ir pakankamą miegą, gali sustiprinti imuninę sistemą ir padėti apsisaugoti nuo infekcijų.

Venkite rūkymo: tabako dūmai pažeidžia plaučius ir sumažina jų gebėjimą atsispirti infekcijoms.

Venkite alkoholio ir narkotikų: alkoholis ir narkotikai gali silpninti imuninę sistemą, todėl gerokai padidėja infekcijų atsiradimo rizika.

Sausas oras: būkite atsargūs gyvendami sausoje aplinkoje, nes dėl to gali sudirgti jūsų kvėpavimo takai ir padidėti pneumonijos rizika.

Sąlytis su ligoniais: venkite artimo sąlyčio su ligoniais, ypač jei jie serga infekcinėmis ligomis, kurios gali sukelti pneumoniją.

Susijusios naujienos
Ligų prevencija
2024-05-17
Gegužės 17 d. minima Pasaulinė hipertenzijos diena
Kasmet gegužės 17 dieną minima Pasaulinė hipertenzijos diena. Ta proga dalinamės keliais svarbiausiais faktais apie hipertenziją: Arterinė hipertenzija yra lėtinė liga, pasireiškianti padidėjusiu arteriniu kraujo spaudimu. Apskaič...
Ligų prevencija
2024-05-05
Gegužės 5 d. minima Pasaulinė rankų higienos diena
Kasmet gegužės 5 dieną minima Pasaulinė rankų higienos diena. 5 mėnesio 5 diena simbolizuoja 5 kiekvienos rankos pirštus bei kviečia prisiminti rankų plovimo svarbą sveikatai. Šią dieną norime priminti, kad rankų higiena yra svarbi siekiant...
Ligų prevencija
2024-04-25
Balandžio 24–30 d. minima Pasaulinė imunizacijos savaitė
2024 m. balandžio 24–30 d. minima Pasaulinė imunizacijos savaitė. Šios savaitės metu pasauliniu mastu prisimenama, kaip svarbu didinti visuomenės supratimą apie vakcinaciją ir skiepus, jų naudą ir svarbą. Akcentuojama, kad daugelis infekcin...
Skip to content