Ligų prevencija

Litexpo vakcinacijos centras veiks iki 2022 m. sausio 16 d.

2021-12-21

Sauliaus Žiūros nuotraukos

Daugiau kaip 1 milijoną skiepų nuo koronaviruso jau suskaičiavęs Vilnius turi naujieną besirūpinantiems savo ir aplinkinių sveikata – didžiausio vakcinacijos centro LITEXPO darbo laikas pratęsiamas dviem savaitėms.

Nors planuota, kad vakcinacijos procesą nuo sausio 1-osios iš LITEXPO visiškai perims poliklinikos, privačios klinikos bei vaistinės, sulaukus Sveikatos apsaugos ministerijos prašymo, pagrindinis vakcinacijos centras pratęs darbą iki sausio 16 dienos.

Norintieji pasiskiepyti pirmąja arba trečiąja (sustiprinančiąja) vakcinos doze turėtų registruotis vakcina.vilnius.lt, 1808.lt arba paskambinti Karštosios linijos trumpuoju numeriu 1808.

Nuo sausio 17 d. LITEXPO vakcinacijos centrui baigus darbą, visų LITEXPO paskiepytųjų revakcinacijos, kurios numatytos nuo 2022 m. sausio 17 d.,  automatiškai bus perkeltos į Karoliniškių polikliniką. Informaciją apie perkeltą revakcinacijos laiką ir vietą gyventojai gaus trumpąja žinute. Vietoje Karoliniškių poliklinikos galima pasirinkti kitą, patogesnę gyventojui,  asmens sveikatos priežiūros įstaigą ir užsiregistruoti skiepui savarankiškai.

Kalėdų laikotarpiu, gruodžio 24-26 dienomis, LITEXPO vakcinacijos centras nedirbs, paskutinę metų dieną – gruodžio 31 d. – LITEXPO vakcinacijos centras dirbs nuo 8 iki 13 val.

Poliklinikų darbas šventiniu laikotarpiu:

Šventiniu laikotarpiu pacientus priims visos savivaldybei pavaldžios poliklinikos. Sustiprintu režimu paslaugas turi teikti ir privatūs šeimos gydytojų kabinetai, centrai, klinikos, sudarę sutartis su teritorine ligonių kasa. Į ligoninių priėmimo ir skubiosios pagalbos skyrius reikėtų kreiptis tik dėl išties skubios pagalbos.

Švenčių laikotarpiu bus teikiamos šeimos gydytojų (išskyrus imunoprofilaktikos, prevencinių programų ir profilaktinio sveikatos tikrinimo) paslaugos, kai kurios asmens sveikatos priežiūros įstaigos teiks skubias odontologų, psichikos sveikatos paslaugas – tiek nuotoliniu, tiek tiesioginio kontakto būdu poliklinikos teiks radiologijos, echoskopijos, endoskopijos, chirurgijos ir medicininės laboratorijos paslaugas.

Daugiau tikslesnės informacijos apie darbą šventiniu laikotarpiu vilniečiai kviečiami susižinoti poliklinikų ir kitų šeimos gydytojo paslaugas teikiančių įstaigų interneto svetainėse.

Apie poliklinikų darbo laiką šventiniu laikotarpiu >>>

Vilniaus miesto savivaldybės informacija

Susijusios naujienos
Ligų prevencija
2024-05-17
Gegužės 17 d. minima Pasaulinė hipertenzijos diena
Kasmet gegužės 17 dieną minima Pasaulinė hipertenzijos diena. Ta proga dalinamės keliais svarbiausiais faktais apie hipertenziją: Arterinė hipertenzija yra lėtinė liga, pasireiškianti padidėjusiu arteriniu kraujo spaudimu. Apskaič...
Ligų prevencija
2024-05-05
Gegužės 5 d. minima Pasaulinė rankų higienos diena
Kasmet gegužės 5 dieną minima Pasaulinė rankų higienos diena. 5 mėnesio 5 diena simbolizuoja 5 kiekvienos rankos pirštus bei kviečia prisiminti rankų plovimo svarbą sveikatai. Šią dieną norime priminti, kad rankų higiena yra svarbi siekiant...
Ligų prevencija
2024-04-25
Balandžio 24–30 d. minima Pasaulinė imunizacijos savaitė
2024 m. balandžio 24–30 d. minima Pasaulinė imunizacijos savaitė. Šios savaitės metu pasauliniu mastu prisimenama, kaip svarbu didinti visuomenės supratimą apie vakcinaciją ir skiepus, jų naudą ir svarbą. Akcentuojama, kad daugelis infekcin...
Skip to content