Visos temos

START FM „Vilnius sveikiau“ radijo laidos

2022-03-12

Radijo laida „Vilnius sveikiau“ – apie sveikesnį Vilnių ir jo gyventojus!

Nuo šiol naudingą informaciją sveikatinimo temomis rasite ne tik mūsų internetiniame puslapyje bei socialiniuose tinkluose, bet ir galėsite išgirsti START FM radijo laidoje „Vilnius sveikiau“.  Laidose kalbame aktualiomis temomis, diskutuojame kartu su sveikatos specialistais bei garsiais visuomenės veikėjais, kurie dalinasi patarimais, naujienomis, renginiais ir mokymais. Laidos klausykite kiekvieną ketvirtadienį nuo 14 valandos START FM, taip pat laidų įrašus rasite nuorodose žemiau.

Laidos vedėja – Indrė Krivickaitė.

24–oji LAIDA. 2022-03-17 „Vilnius sveikiau“ įrašas – ar Lietuvoje yra diskriminacijos dėl amžiaus? Apie amžizmą (angl. Ageism) ir diskriminaciją dėl amžiaus kalbamės su Lietuvos socialinių tyrimų centro direktore. Nagrinėjome, dėl kokių priežasčių atsiranda diskriminacija dėl amžiaus (tiek jauno, tiek senyvo amžiaus), kokias sritis apima ir kaip su tuo kovoti.

23–oji LAIDA. 2022-03-03 „Vilnius sveikiau“ įrašas – apie bioetiką, jos atsiradimą ir istoriją. Apie bioetiką, jos atsiradimo priežastis ir istoriją kalbamės su dr. Margarita Poškute. Laidoje nagrinėjome dirbtinio intelekto, organų donorystės ir naujųjų technologijų aspektą per etikos prizmę.

22–oji LAIDA. 2022-02-17 „Vilnius sveikiau“ įrašas – apie „mindfulness“ praktiką ir jų naudą. Apie „mindfulness“ (dėmesingumo, atjautos) praktiką su lektoriumi, psichologu, autoriumi Pauliumi Rakštiku. Kas yra svarbu, norint pasirūpinti emocine sveikata, kaip nepasimesti didelės informacijos ir išskaidyto dėmesio reikalaujančiame sraute? Kodėl „mindfulness“ nebūtinai reiškia sėdėti sukryžiavus kojas ir medituoti?

21–oji LAIDA. 2022-02-10 „Vilnius sveikiau“ įrašas – kokį poveikį mūsų smegenims daro perteklinis interneto vartojimas? Vyr. mokslų darbuotoja neurobiologė Inga Griškova-Bulanova pasakoja apie žalingą ir perteklinį interneto vartojimą ir jo poveikį smegenims, bei neuromokslo ateitį.

20–oji LAIDA. 2022-02-03 „Vilnius sveikiau“ įrašas – rūkymas: tik blogas įprotis ar jau rimta priklausomybė? Su „Vilnius sveikiau“ medicinos gydytoju psichoterapeutu Adomu Bieliausku kalbame apie tai, kuo priklausomybė skiriasi nuo įpročio, kaip pasireiškia priklausomybė ir kaip ji formuojasi. Antroje laidos dalyje Adomas dalijasi patarimais, kur kreiptis pagalbos norint atsisakyti priklausomybės, arba kaip padėti sau norint mesti rūkyti.

19–oji LAIDA. 2022-01-20 „Vilnius sveikiau“ įrašas – sėdimas darbas ir su juo susijusios problemos – kaip jų išvengti?: kartu su mūsų fizinio aktyvumo specialiste Dovile Šimonyte-Šturiene kalbame apie mažo fizinio aktyvumo pasėkmes, sėdimo darbo problemas ir būdą, kaip jas galime išspręsti. Apie viską plačiau – 19-oje mūsų laidoje. Gero klausymo!

18–oji LAIDA. 2022-01-13 „Vilnius sveikiau“ įrašas – doktarantų psichikos sveikata ir darbo aplinka: laidos vedėja Indrė Krivickaitė kalbina psichologijos dr. Arūną Žiedelį. Šiuo metu dr. A. Žiedelis vykdo tyrimą apie doktorantų psichikos sveikatą, jų darbo aplinką, bendruomenę, kylančius sunkumus. Laidoje kalbama apie tai, kaip kilo idėja atlikti tyrimą, ką ketinama daryti po jo.

17–oji LAIDA. 2022-01-06 „Vilnius sveikiau“ įrašas – pošventinė depresija – kodėl ji kyla ir kaip ją įveikti?: laidos vedėja Indrė Krivickaitė kalbina mūsų psichologę Ingą Juodkūnę apie po švenčių dažnam kylančias slogias emocijas, išsekimą, pervargimą ar net rimtesnius psichikos sveikatos sutrikimus. Kaip padėti sau, kaip rūpintis savimi tokiu metu? Kaip palaikyti artimą žmogų, kuris serga depresija? Apie tai ir dar daugiau – mūsų radijo laidos įraše.

16–oji LAIDA. 2021-12-30 „Vilnius sveikiau“ įrašas – kaip sportą paversti gyvenimo būdu?: laidoje su sporto treneriu Alanu Dzeranovu Naujųjų metų išvakarėse kalbamės apie tai, kaip sportą paversti gyvenimo būdu ir veikla, kuri teikia džiaugsmo, o ne dar viena naujųjų metų rezoliucija.

15–oji LAIDA. 2021-12-23 „Vilnius sveikiau“ įrašas – kas yra dėkingumas ir kaip jį praktikuoti?: laidoje kartu su mūsų psichologe Gintare Mukuliene diskutuojame apie tai, koks svarbus mūsų gyvenimui yra dėkingumas. Ar iš tiesų mokame už viską tinkamai padėkoti? Ar mokame priimti dėkingumą? Kaip galime išmokti praktikuoti dėkingumą?

14–oji LAIDA. 2021-12-16 „Vilnius sveikiau“ įrašas – kaip išvengti traumų ir nelaimių žiemos metu?: laidoje „Vilnius sveikiau“ fizinio aktyvumo specialistė Beatriče Viliušyte pateikia daug naudingų patarimų, kaip šaltuoju metu išvengti traumų paslydus ant ledo, kaip tinkamai apsirengti, ką daryti įlūžus į ledą ar kaip tinkamai apsirengti, jei norime žiemą sportuoti lauke.

13–oji LAIDA. 2021-12-09 „Vilnius sveikiau“ įrašas – kaip priimti mirtį ir visas su ja susijusias emocijas?: kartu su laidos vedėja Indre Krivickaite ir laidojimo namų atsisveikinimo cermonijų organizatore Evelina Kotryna Gaile kalbame apie tai, kas dar daug jam nemalonu, nejauku ar liūdna. Kaip priimti artimojo mirtį, kaip su tuo susitaikyti, kaip pradėti su artimiasiais apie tai kalbėti?

12–oji LAIDA. 2021-12-02 „Vilnius sveikiau“ įrašas – kaip sekasi COVID-19 skyriuje dirbantiems gydytojams?: kartu su šeimos medicinos gydytoju rezidentu Irmantu Aleksa atvirai kalbamės apie tai, kaip gydytojui sekasi dirbti ligoninės kovido skyriuje, su kokiais sunkumais susiduria tiek gydytojai, tiek slaugytojai, tiek patys ligoniai. Gydytojo patarimai iš pirmųjų lūpų, kodėl vis dėlto verta ir reikia skiepytis COVID-19 vakcina.

11–oji LAIDA. 2021-11-25 „Vilnius sveikiau“ įrašas – kaip asmenys su individualiaisiais poreikiais jaučiasi visuomenėje?: kartu su Lietuvos paralimpinio komiteto generaliniu sekretoriumi Pauliumi Kalveliu kalbamės apie tai, kaip kasdienybėje jaučiasi individualius poreikius turintys žmonės, kaip jiems sekasi socializuotis, sportuoti bei pasiekti puikių rezultatų. Kalbamės ir apie tai, kaip paraatletai pradeda savo karjerą, kaip jiems sekasi ją vystyti bei nuo ko geriausia pradėti.

10–oji LAIDA. 2021-11-18 „Vilnius sveikiau“ įrašas – kaip tvarkytis su įtampa ir nepervargti?: kartu su laidos vedėja Indre Krivickaite ir VšĮ „Psichikos sveikatos perspektyvos“ projektų vadove ir eksperte Aurelija Auškalnyte kalbamės apie tai, kaip nepasimesti emocijų, darbų ir atsakomybių sūkuryje. Kodėl mums visiems itin svarbus kūniškas atsipalaidavimas ir mokymasis sustoti, pailsėti, leisti sau kartais ir nieko neveikti.

9–oji LAIDA. 2021-11-11 „Vilnius sveikiau“ įrašas – kas yra imunitetas ir kaip jį stiprinti?: kartu su visuomenės sveikatos stiprinimo skyriaus specialiste Monika Sarulevičiūte kalbame apie imunitetą ir tai, kas jis yra. Ar tikrai mes galime stiprinti imunitetą ir kaip tai daryti? Kas iš tiesų yra imunitetas? Apie tai ir dar daugiau kalbame mūsų 9-ojoje START FM laidoje.

8–oji LAIDA. 2021-11-04 „Vilnius sveikiau“ įrašas – kodėl žalingai alkoholį vartojantys žmonės nesikreipia pagalbos?: kartu su mūsų psichologe Milda Okaite kalbamės apie alkoholio vartojimo tendencijas Lietuvoje, svarstome, dėl kokių priežasčių žmonės įninka į alkoholį, kodėl jie nelinkę kreiptis pagalbos ir nepripažįsta savo priklausomybės. Laidoje plačiai pristatomas mūsų informacinis leidinys „Kita stotelė“, kuris skirtas asmenims, susiduriantiems su alkoholio vartojimo problemomis.

7–oji LAIDA. 2021-10-28 „Vilnius sveikiau“ įrašas – Kodėl mes miegame?: kartu su mūsų l. e. p. visuomenės sveikatos stiprinimo skyriaus vedėja Greta Klidziūte kalbame apie miegą ir jo svarbą tiek mūsų fizinei, tiek psichikos sveikatai. Kiek daug mums reiškia miegas? Kiek valandų miegoti per parą yra pakankamai? Kokių padarinių gali turėti ilgalaikis miego trūkumas? Šie ir dar daugiau atsakymų – 7-ojoje mūsų laidoje.

6–oji LAIDA. 2021-10-21 „Vilnius sveikiau“ įrašas – Kaip stiprinti savo psichikos sveikatą?: kartu su mūsų psichikos sveikatos stiprinimo programų koordinatore Rūta Lukoševičiūte kalbamės apie pandemiją, jos įtaką mūsų savijautai, emocijoms, ryšiais su kitais žmonėmis. Diskutuojame, kodėl svarbu palakyti ryšį su kitu žmogumi, jų grupe, kodėl svarbu nebijoti išsakyti savo jausmų – ar tai būtų artimas žmogus, ar psichoterapeutas, ar grupinė psichoterapija.

5–oji LAIDA. 2021-10-14 „Vilnius sveikiau“ įrašas – Sveika mityba – kaip maitintis sveikai ir tvariai?: kartu su „Vilnius sveikiau“ mitybos specialiste Virginija Kupčiūnaite kalbamės apie sveiką ir tvarią mitybą, pagrindines mitybos klaidas ir mitus, sezoninę mitybą ir taip, kaip geras ir sveikas maistas lemia mūsų gerą savijautą.

4–oji LAIDA. 2021-10-07 „Vilnius sveikiau“ įrašas – Pirmoji pagalba – kaip laiku sureaguoti ir kaip suteikti pirmąją pagalbą?: kartu su „Vilnius sveikiau“ Sveikatos stiprinimo skyriaus specialiste Ala Cholopova ir paramedike Rasa Lukošiūte kalbamės apie tai, kaip nepasimesti nutikus nelaimingam atsitikimui, kaip iškviesti pirmąją pagalbą, kokios būna dažniausios klaidos.

3–oji LAIDA. 2021-09-30 „Vilnius sveikiau“ įrašas – „Planet Youth“ apie sveiką, aktyvų ir socialų jaunimą: kartu su „Vilnius sveikiau“ modelio koordinatore Emilija Gaidyte kalbėjome apie Lietuvos jaunimo žalingų medžiagų vartojimo tendencijas – kokios jos yra, kokie faktoriai turi įtakos ir kaip neigiamas tendencijas keisti. Emilija pristatė „Planet Youth“ modelį, kurio tikslas sumažinti jaunų žmonių psichoaktyviųjų medžiagų vartojimą ir pagerinti jų sveikatą bei gyvenimo kokybę.

2–oji LAIDA. 2021-09-23 „Vilnius sveikiau“ įrašas – Fizinis aktyvumas: kartu su „Vilnius sveikiau“  fizinio aktyvumo specialistu Artūru Maiboroda ir fizinio aktyvumo programų koordinatore Aneta Možeiko kalbėjome apie fizinį aktyvumą – kodėl jis svarbus mūsų sveikatai, kaip pandemija pakeitė mūsų įpročius ir nuo ko pradėti, jei norisi daugiau judėti!

1–oji LAIDA. 2021-09-16 „Vilnius sveikiau“ įrašas – Savižudybių prevencija: prisimindami rugsėjo 10 dieną įvykusią Pasaulinę savižudybių prevencijos dieną, kartu su „Vilnius sveikiau“ Savižudybių rizikos valdymo algoritmo koordinatore Viktorija Andreikėnaite dar kartą jautriai, tačiau nuoširdžiai ir akcentuodami svarbiausius dalykus pasikalbėsime apie savižudybių prevenciją – kodėl svarbu apie tai kalbėti, kaip apie tai kalbėti ir kaip padėti artimajam, nepažįstamajam ar net sau.

Susiję mediatekos įrašai
Skip to content