Ligų prevencija

Pažink save ir savo kūną: nauja programa paauglėms

2020-06-02

Šiandien tobulo kūno kultas yra labai paplitusi problema, su kuria dažnai susiduria jaunos merginos. Tai atsispindi ir socialinėje medijoje bei žiniasklaidoje. Neretai ši problema kelia nemalonias emocijas, formuoja neigiamą požiūrį į save bei į savo kūną, o tai turi įtakos valgymo įpročiams.

Vilniaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras (Biuras) pradeda naują programą, skirtą 16–18 m. merginoms, ir kviečia prisijungti į „Savęs ir savo kūno pažinimo“ grupės užsiėmimus nuo liepos 28 d.

Paauglės – pažeidžiamiausia grupė 

Paauglystės laikotarpiu, kuomet dar formuojasi asmenybė, besikeičiančios kūno formos tampa išties svarbiu savęs vertinimo aspektu. „Paauglės yra pažeidžiamiausia visuomenės grupė, kurias veikia visuomenės spaudimas dėl idealių kūno formų“, – teigia Biuro ligų prevencijos programų koordinatorė Liepa Remeikė.

Socialinė medija skatina iškreiptą vertinimą

Socialinė medija (pvz., Instagram, Facebook) skatina perdėtą rūpestį savo išvaizda, lyginimąsi su kitais, perfekcionizmą. Minėti veiksniai gali neigiamai paveikti savęs ir savo kūno vertinimą, o tuo pačiu formuoti netinkamus maitinimosi įpročius, galinčius paskatinti valgymo sutrikimų atsiradimą.

Nors nėra vieningų intervencinių ir prevencinių priemonių valgymo sutrikimams, tačiau svarbus išlieka įvairialypis švietimas bei įgūdžių formavimas, apimantis tikslingų psichosocialinių žinių plėtrą, kritinio mąstymo socialinėms medijoms formavimą, darnaus santykio su maistu ir savo kūnu kurimą.

Apie programą

Programa skirta merginoms, norinčioms geriau pažinti save ir savo emocijas, sužinoti kas yra pozityvus požiūris į kūną, kaip geriau jį pažinti taikant įvairias technikas. Susipažinti su intuityvaus valgymo metodikomis, suprasti emocijų ir maitinimosi sąsajas.

Užsiėmimų metu bus kalbama apie savivertę ir pozityvų kūno vaizdą, socialinės medijos įtaką požiūriui į savo kūną, pagrindines emocijas ir emocinį valgymą. Užsiėmimų metų bus atliekamos įvairios praktikos: kūno vaizdo, intuityvaus valgymo, kūrybinio rašymo, dėmesingo įsisąmoninimo.

Programos trukmė: 3 savaitės. Užsiėmimai vyks 2 kartus per savaitę, juos sudarys teorija ir praktinės užduotys.

  • Vieno užsiėmimo trukmė: 1,5 val.
  • Užsiėmimai vieta: Vilniaus visuomenės sveikatos biuras (M.K. Čiurlionio g. 100, Vingio parko estrada)
  • Užsiėmimų pradžia: liepos 28 d. 15 val.

Daugiau informacijos: [email protected]

Susijusios naujienos
Ligų prevencija
2024-05-17
Gegužės 17 d. minima Pasaulinė hipertenzijos diena
Kasmet gegužės 17 dieną minima Pasaulinė hipertenzijos diena. Ta proga dalinamės keliais svarbiausiais faktais apie hipertenziją: Arterinė hipertenzija yra lėtinė liga, pasireiškianti padidėjusiu arteriniu kraujo spaudimu. Apskaič...
Ligų prevencija
2024-05-05
Gegužės 5 d. minima Pasaulinė rankų higienos diena
Kasmet gegužės 5 dieną minima Pasaulinė rankų higienos diena. 5 mėnesio 5 diena simbolizuoja 5 kiekvienos rankos pirštus bei kviečia prisiminti rankų plovimo svarbą sveikatai. Šią dieną norime priminti, kad rankų higiena yra svarbi siekiant...
Ligų prevencija
2024-04-25
Balandžio 24–30 d. minima Pasaulinė imunizacijos savaitė
2024 m. balandžio 24–30 d. minima Pasaulinė imunizacijos savaitė. Šios savaitės metu pasauliniu mastu prisimenama, kaip svarbu didinti visuomenės supratimą apie vakcinaciją ir skiepus, jų naudą ir svarbą. Akcentuojama, kad daugelis infekcin...
Skip to content