Ligų prevencija

Pradeda veikti sostinės informacinė COVID-19 linija senjorams ir jų šeimoms

2021-02-22

Šiandien pradeda veikti informacinė COVID-19 linija, į kurią gali skambinti jau pradėti vakcinuoti senjorai, jų vaikai ir anūkai, globėjai. Šiuo metu skiepijami 80 metų ir vyresni vilniečiai, vėliau bus vakcinuojami 75–79 metų, po jų 70–74 metų, o paskutiniai senjorų skiepijimo eilėje liks 65–69 metų gyventojai.

Informacinę COVID-19 liniją 19002 koordinuoja ir įgyvendina Vilniaus visuomenės sveikatos biuras „Vilnius sveikiau“, kuris nuo šiandien atsakys į visus senjorams iškilusius klausimus.

„Kartu su Vilniaus miesto savivaldybe dėjome visas pastangas, norėdami per trumpą laiką suteikti galimybę senjorams ir jų artimiesiems sužinoti daugiau apie vakcinaciją ir atsakyti į jiems rūpimus klausimus. Nuo šiandien esame pasiruošę padėti“, – teigia „Vilnius sveikiau“ direktorė Guoda Ropaitė-Beigė.

„Vilnius sveikiau“ atstovai primena, kad Vilniuje gyvenamąją vietą deklaravę senjorai sulauks skambučių iš poliklinikų. Faktiškai gyvenantys, bet Vilniaus poliklinikose neprirašyti senjorai, norėdami pasiskiepyti Vilniuje, nuo šiandien kviečiami skambinti informacine COVID-19 linija 19002 ir užsiregistruoti nurodant savo vardą, pavardę, telefono numerį. Netrukus su skambinusiais senjorais bus susisiekta.

Vis dėlto Vilniaus miesto savivaldybė senjorus kviečia pasinaudoti proga ir prisirašyti į asmens sveikatos priežiūros įstaigas Vilniuje – taip bus užtikrinta nuolatinė jų sveikatos priežiūra, senjorai bus kviečiami nemokamai pasitikrinti pagal prevencines programas ir turės ryšį su šeimos gydytoju.

Susijusios naujienos
Ligų prevencija
2024-05-17
Gegužės 17 d. minima Pasaulinė hipertenzijos diena
Kasmet gegužės 17 dieną minima Pasaulinė hipertenzijos diena. Ta proga dalinamės keliais svarbiausiais faktais apie hipertenziją: Arterinė hipertenzija yra lėtinė liga, pasireiškianti padidėjusiu arteriniu kraujo spaudimu. Apskaič...
Ligų prevencija
2024-05-05
Gegužės 5 d. minima Pasaulinė rankų higienos diena
Kasmet gegužės 5 dieną minima Pasaulinė rankų higienos diena. 5 mėnesio 5 diena simbolizuoja 5 kiekvienos rankos pirštus bei kviečia prisiminti rankų plovimo svarbą sveikatai. Šią dieną norime priminti, kad rankų higiena yra svarbi siekiant...
Ligų prevencija
2024-04-25
Balandžio 24–30 d. minima Pasaulinė imunizacijos savaitė
2024 m. balandžio 24–30 d. minima Pasaulinė imunizacijos savaitė. Šios savaitės metu pasauliniu mastu prisimenama, kaip svarbu didinti visuomenės supratimą apie vakcinaciją ir skiepus, jų naudą ir svarbą. Akcentuojama, kad daugelis infekcin...
Skip to content