PAM prevencija

Psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo prevencija – iš gerosios islandų patirties

2021-09-30

Jaunimo psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo prevencijos modelis „Planet Youth“ Vilniuje pradėtas įgyvendinti jau praėjusiais metais. Kartu su Vilniaus miesto savivaldybe bei Islandijos socialinių tyrimų ir analizės centru siekiame ne tik išvengti ar sumažinti jaunų žmonių įsitraukimą į psichoaktyviųjų medžiagų vartojimą, bet ir padidinti jų užimtumą, sudaryti galimybes įsitraukti į prasmingą veiklą bei sustiprinti sveikatą, santykius, aplinką, bendruomenės ryšį.

Rugsėjo 20–21 d. Vilniuje lankėsi „Planet Youth“ modelio atstovai iš Islandijos – valdybos pirmininkas ir vienas iš įkūrėjų Jon Sigfusson bei generalinis direktorius Pall Melsted Rikhardsson. Su svečiais buvo aptartas modelio įgyvendinimas Vilniuje, vykdoma psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo prevencija bei ateities perspektyvos, pasidalinta gerąja patirtimi.

Sėkmingą modelio įgyvendinimo procesą užtikrina ir nuolat su islandais konsultuojasi specialiai šiam modeliui sudaryta koordinavimo grupė, kurią sudaro skirtingose srityse dirbantys specialistai, politikai ar kitos suinteresuotos grupės.

Rugsėjo 20 d. svečiai iš Islandijos dieną pradėjo susitikimu su „Planet Youth“ modelio koordinatore Emilija Gaidytė ir „Vilnius sveikiau“ komandos nariais, prisidedančiais prie modelio įgyvendinimo. Susitikimo metu buvo aptartos jau įgyvendintos modelio veiklos – 10-tų (II gimnazijos) klasių mokinių tyrimas, jo rezultatų sklaidos planas; savivaldybėje įgyvendinamų prevencinių priemonių ir pasiruošimo įgyvendinti modelį vertinimas, esminės jo išvados. Taip pat susitikimo metu buvo aptarti iššūkiai, su kuriais susiduriama įgyvendinimo procese bei galimybės juos spręsti, suinteresuotų šalių įtraukimas ir strategijos.

Tą pačią dieną „Planet Youth“ atstovai susitiko ir su Vilniaus miesto meru. Susitikimo metu kalbėta apie modelio plėtros galimybes Vilniuje, aptartas savivaldybėje įgyvendinamų prevencinių priemonių ir pasiruošimo įgyvendinti modelį vertinimo išvados, pateiktos rekomendacijos, kaip būtų galima patobulinti esamą situaciją, siekiant sėkmingo modelio įgyvendinimo savivaldybėje.

Rugsėjo 21 d. „Planet Youth“ partneriai iš Islandijos dalyvavo susitikime su Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos atstovais, kur buvo pristatytas „Planet Youth“ modelis bei planuojamos įgyvendinimo veiklos.

Tikime, kad tęsiamas glaudus bendradarbiavimas su „Planet Youth“ komanda, veikiančia tarptautiniame lygmenyje, palaikymas leis pasiekti pozityvių pokyčių siekiant sumažinti jaunimo įsitraukimą į  psichoaktyviųjų medžiagų vartojimą.

Susijusios naujienos
PAM prevencija
2024-03-14
Kaip su psichoaktyviomis medžiagomis eksperimentuojančiam paaugliui laiku suteikti paramą ir reikalingą pagalbą?
Remiantis Vilniaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro ,,Vilnius sveikiau‘‘ 2022 m. atliktu ,,Planet Youth‘‘ tyrimu tarp Vilniaus miesto savivaldybės 10-tų klasių mokinių, 54 proc. paauglių bent kartą gyvenime rūkė el. cigaretes,...
PAM prevencija
2023-11-16
Lapkričio 16 dieną minime tarptautinę nerūkymo dieną
Sveikiname Tarptautinės Nerūkymo dienos proga! Šiais metais Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) skelbia – „Mums reikia maisto, o ne tabako“.   Kasmet trečią lapkričio ketvirtadienį yra švenčiama Tarptautinė nerūkymo diena ir tuo skatina...
PAM prevencija
2023-10-27
Bendravimo su jaunuoliais, vartojančiais psichoaktyviąsias medžiagas, įgūdžių mokymai Vilniaus rajono mokyklų bendruomenei
Vilniaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras kviečia registruotis į nuotolinius Bendravimo su jaunuoliais, vartojančiais psichoaktyviąsias medžiagas, įgūdžių mokymus. 6 valandų mokymų tikslas yra suteikti žinių ir įgūdžių Vilnia...
Skip to content