Ligų prevencija

Registracija tyrimui dėl COVID-19 – ką svarbu žinoti?

2022-02-25

Informacija atnaujinta 2022 m. vasario 2 d.

Siekiant padidinti COVID-19 testavimo paslaugų prieinamumą, nuo 2022 m. vasario 2 dienos TAM TIKROS gyventojų grupės mobiliajame COVID-19 patikros punkte (V. Gerulaičio g. 1) galės atlikti greitąjį antigeno testą (GAT). Ši galimybė galioja TIK atvykus pėsčiomis.

KAS KEIČIASI?

 1. Registruotis atlikti greitąjį antigeno tyrimą galės:
 • COVID-19 ligos simptomus jaučiantys asmenys;
 • savikontrolės tyrimą namuose atlikę ir teigiamą rezultatą gavę asmenys;
 • gydymo įstaigų ir socialinės globos įstaigų darbuotojai po turėto sąlyčio, kurie neturi galimybės išsitirti įstaigoje, kurioje dirba;
 • asmenys, kuriems rekomenduojama išsitirti po ugdymo įstaigoje atliekamo paviršių tyrimo.
 1. Pirmiau išvardyti asmenys nuo vasario 2 d. registracijos metu galės rinktis, kurį iš tyrimų atlikti – PGR ar GAT.

ĮVERTINKITE

Registruodamiesi matysite toliau pateiktą informaciją, pagal kurią pasirinkite tinkamą COVID-19 testo rūšį:

 • PGR tyrimas

Tyrimo atsakymas gaunamas per 24 valandas nuo ėminio pristatymo į laboratoriją. Remiantis teigiamu PGR tyrimo rezultatu formuojamas persirgimo faktą patvirtinantis ES skaitmeninis COVID pažymėjimas.

 • Greitasis antigeno testas

Tyrimo atsakymas gaunamas per 2 valandas nuo ėminio paėmimo. Atlikus greitąjį antigeno testą ir gavus teigiamą rezultatą, asmeniui patvirtinama COVID-19 liga. Šiuo metu persirgimo faktas ES skaitmeniniam COVID pažymėjimui gauti patvirtinamas tik remiantis teigiamu PGR tyrimo rezultatu, todėl gavus teigiamą greitojo antigeno testo rezultatą asmenys per 48 valandas gali registruotis patvirtinamajam PGR tyrimui.

Tikimės, kad galimybė atlikti GAT testus leis padidinti testavimo apimtis ir operatyviai gauti atsakymą, taip pat sumažins laboratorijoms dėl didelių tyrimo skaičių tenkančius krūvius, o svarbiausia – pagreitins COVID-19 atvejų nustatymą bei sumažins viruso plitimą.

Atvykę į patikros punktą, eikite link šios nuorodos:

Į mobilųjį patikros punktą – automobiliu arba pėsčiomis

Užsiregistravusių tyrimui gyventojų srautai bus atskiriami pagal atvykimo būdą, o ne simptomų turėjimą. Registruojantis PGR testui bus suteikta galimybė pasirinkti atvykimo į patikros punktą būdą:

 • AUTOMOBILIU – atvykti į patikros punktą ir tyrimo tašką automobiliu.
 • PĖSČIOMIS – atvykti į patikros punktą automobiliu, palikti jį stovėjimo aikštelėje ir į tyrimo tašką ateiti pėsčiomis. Taip pat galima atvykti naudojantis taksi, pavežėjų paslaugomis ar ateiti iki punkto pėsčiomis, jei gyvenate šalia. Prašome gyventojų į punktą nevykti viešuoju transportu.

Rinkdamiesi atvykimo būdą ĮVERTINKITE:

 • Atvykus į tyrimo tašką pėsčiomis, tyrimo paėmimas užtrunka iki 1 min. Laukimo laikas eilėje siekia iki 20 min. Ši eilė juda greitai, tyrimo paėmimo procesas yra greitesnis.
 • Atvykus į tyrimo tašką automobiliu, tyrimo paėmimas užtrunka iki 1 min. 40 sek., TAČIAU laukimo laikas automobilių kolonoje gali siekti valandą ir daugiau (apie priežastis – toliau).
 • Tyrimo atvykus pėsčiomis registracijos laikų sistemoje rasite daugiau ir tyrimą galėsite atlikti greičiau.
 • Lieka galioti asmeninio registracijos laiko pratęsimas po vieną papildomą valandą – prieš ir po registracijos laiko. Taip sudaromas 2 valandų langas, per kurį gyventojas turi suspėti atvykti testui. Pvz., jei Jūsų registracijos laikas SMS žinutėje yra 14 val., testui galite atvykti nuo 13 iki 15 val.

REIKALAVIMAI esant punkte:

 • PRIVALOMA – punkto teritorijoje dėvėti respiratorius arba medicinines kaukes.
 • SEKITE nuorodas – įėjimai į tyrimo taškus pėsčiomis pažymėti dideliais plakatais ir nuorodomis „NEMOKAMI PGR TESTAI PĖSČIOMIS“ ir „NEMOKAMI GREITIEJI ANTIGENŲ TESTAI PĖSČIOMIS
 • Laikykitės punkto darbuotojų nurodymų.
 • Turėkite su savimi asmens dokumentus, būkite pasirengę parodyti registracijos patvirtinimą.

SVARBU!

Punkte dirbantys specialistai įspėja, kad labai padaugėjo gyventojų, kurie tirtis automobiliais atvyksta turėdami SUKLASTOTAS REGISTRACIJOS PATVIRTINIMO SMS žinutes. Tokių atvejų išaiškinimas išbalansuoja visą tyrimo atlikimo procesą, nes specialistai turi skirti laiką pokalbiams su karštąja linija ir sistemas aptarnaujančiais specialistais, kol nustatomas ne sistemų gedimas, o KLASTOJIMO ATVEJAI.  Jų  išaiškinimas užtrunka iki 40 min., automobiliui apsukti prireikia dar daugiau laiko. Be to, užuot atlikus tyrimą specialistams tenka valdyti ir konfliktines situacijas su pasipiktinusiais klastotojais. Taip pat vis dar susiduriame su atvykstančiais ne savo laiku ar be registracijų. Tokių atvejų yra daug, ir jie trikdo ir taip įtemptą specialistų darbą.

Todėl labai prašome gyventojų būti pilietiškiems, neklastoti ir nesinaudoti suklastotomis registracijomis, laikytis registracijoje nurodyto laiko. O mes stengiamės lanksčiai ir skubiai reaguoti į dėl spartaus omikron atmainos plitimo greitai besikeičiančią situaciją ir sudaryti galimybes išsitirti saugiai ir kiek įmanoma sklandžiau.

Siekdami užtikrinti sklandų, greitą ir saugų gyventojų testavimo procesą, informuojame:
 • Nuo šiol bus aptarnaujami TIK užsiregistravę gyventojai ir TIK pagal registracijos datą ir laiką.
 • Įvertinus sudėtingas gamtines ir eismo sąlygas mieste, asmeninis registracijos laikas yra pratęsiamas po vieną papildomą valandą – prieš ir po registracijos laiko, nurodyto sms žinutėje. Taip sudaromas 2 valandų langas, per kurį gyventojas turi suspėti atvykti testui. Pvz., jei jūsų registracijos laikas sms žinutėje yra 14 val., jūs testui galite atvykti nuo 13 iki 15 valandos.
 • Keičiantis pamainoms – 10.00-10.15 val., 13.45-14.00 val., 17.30-17.45 val. – gyventojai nėra testuojami. Tuo metu dezinfekuojame palapines ir darbo aplinką, veiklai pasirengia nauja komanda. Įvertinkite šiuos laikus prailgindami savo atvykimo laiką.
 • Atvykusieji testuotis su praėjusių dienų registracijomis aptarnaujami nebus.
 • Gyventojų, kurie užims vietas eilėje ne savo skirtu laiku, bus paprašyta apsigręžti ir registruotis iš naujo.

Registracijos užpildomos žaibiškai, tačiau pastebime, kad nemaža dalis užsiregistravusių neatvyksta. Primename, kad užsiregistravus, laukiame jūsų atvykstant numatytu laiku, o pasikeitus planams  labai prašome nedelsiant paskambinti numeriu 1808 arba parašyti el. paštu [email protected] ir atšaukti savo registraciją – užtruksite vos kelias minutes, tačiau tokiu atsakingu elgesiu padėsite greičiau atlikti tyrimą kitam miesto gyventojui ar svečiui, laukiančiam galimybės užsiregistruoti.

Kaip užsiregistruoti, kaip atšaukti registraciją, kaip gauti tyrimo atsakymą? Dalinamės trumpa atmintine:

 1. COVID-19 tyrimui galite užsiregistruoti internetu www.1808.lt arba telefonu 1808.
 2. Registracija patvirtinama tuomet, kai gaunate žinutę nurodytu kontaktu (telefonu ar el. paštu) su atvykimo testuotis laiku. Labai prašome nevėluoti ir atvykti nurodytu laiku.
 3. Jei atvykti negalėsite – informuokite apie tai telefonu 1808 ar el. paštu [email protected].
 4. Atvykus, tyrimas atliekamas greitai – paprastai užtrunkama iki kelių minučių.
 5. Atlikus tyrimą, kai rezultatai bus parengti, nurodytu kontaktu (telefonu ar el. paštu) gausite žinutę su kvietimu informaciją pasitikrinti internetu: esveikata.lt arba www.1808.lt.

Ačiū už supratimą ir bendradarbiavimą!

Susijusios naujienos
Ligų prevencija
2024-05-17
Gegužės 17 d. minima Pasaulinė hipertenzijos diena
Kasmet gegužės 17 dieną minima Pasaulinė hipertenzijos diena. Ta proga dalinamės keliais svarbiausiais faktais apie hipertenziją: Arterinė hipertenzija yra lėtinė liga, pasireiškianti padidėjusiu arteriniu kraujo spaudimu. Apskaič...
Ligų prevencija
2024-05-05
Gegužės 5 d. minima Pasaulinė rankų higienos diena
Kasmet gegužės 5 dieną minima Pasaulinė rankų higienos diena. 5 mėnesio 5 diena simbolizuoja 5 kiekvienos rankos pirštus bei kviečia prisiminti rankų plovimo svarbą sveikatai. Šią dieną norime priminti, kad rankų higiena yra svarbi siekiant...
Ligų prevencija
2024-04-25
Balandžio 24–30 d. minima Pasaulinė imunizacijos savaitė
2024 m. balandžio 24–30 d. minima Pasaulinė imunizacijos savaitė. Šios savaitės metu pasauliniu mastu prisimenama, kaip svarbu didinti visuomenės supratimą apie vakcinaciją ir skiepus, jų naudą ir svarbą. Akcentuojama, kad daugelis infekcin...
Skip to content