Ligų prevencija

Saugus sugrįžimas į klases po Kalėdų atostogų – visi moksleiviai bus kviečiami namuose atlikti greitąjį antigeno testą

2021-12-22

Kaip ir prieš rudens, taip ir prieš Kalėdų atostogas rūpinamės, kad po jų moksleiviai į klases sugrįžtų saugiai. Šią savaitę Vilniaus mokyklose visiems 1–12 klasių mokiniams pradėti dalinti nemokami greitieji antigeno testai (toliau – GAT), kuriuos jie atliks prieš grįždami atgal į klases.

Profilaktinis testavimas yra viena iš priemonių, padedanti stabdyti viruso plitimą ugdymo įstaigos bendruomenėje. Po mokinių rudens atostogų, kai prieš sugrįžtant į klases taip pat buvo taikomas testavimas GAT, visuomenės sveikatos specialistai informavo apie itin sumažėjusį užsikrėtusiųjų COVID-19 liga skaičių.

Visi 1-12 klasių mokiniai iki Kalėdų atostogų iš mokymo įstaigų gaus po 1 GAT. Testai bus dalinami  ne tik mokiniams, kurių tėvai yra pasirašę sutikimus dėl vaikų testavimo mokykloje, bet ir tokių sutikimų nepasirašiusiems. Testą mokiniams rekomenduojame atlikti paskutinę atostogų dieną, prieš pat grįžtant į mokyklas.

Prieš atliekant GAT, kviečiame pasižiūrėti mokomąją vaizdo medžiagą, kaip testą gali atlikti vaikas savarankiškai. Ją rasite paspaudę ČIA. Taip pat galite peržiūrėti vaizdo medžiagą, kaip atlikti tyrimą vaikui gali padėti suaugęs asmuo, ją rasite paspaudę ČIA. Atliekant GAT, itin svarbu vadovautis ant pakuotės nurodyta instrukcija.


Ką daryti, jeigu greitojo antigeno testo atsakymas bus teigiamas?

Jei GAT atsakymas bus teigiamas (teste išryškės dvi juostelės), privalu nedelsiant užregistruoti mokinį PGR tyrimui telefonu 1808 arba internetu www.1808.lt Vilniaus mobiliajame punkte (V. Gerulaičio g. 1). Kol  bus gautas tyrimo atsakymas, mokinys turėtų izoliuotis, jokiu būdu negrįžti į mokyklą ir vengti bet kokių kontaktų.

Jei ir PGR atsakymas bus teigiamas, svarbu kreiptis į šeimos gydytoją ir pranešti ugdymo įstaigai apie vaiko ligą. Rekomenduojame vadovautis SMS žinutėje esančia informacija, atidarius nuorodą, anketoje nurodyti didelės rizikos kontaktus.

Jei GAT atsakymas bus neigiamas (išryškėjo tik viena kontrolinė juostelė) – nieko papildomai daryti nereikia, mokinys gali saugiai grįžti į mokyklą.

Linkime turiningų, saugių ir sveikų atostogų! 

Susijusios naujienos
Ligų prevencija
2024-05-17
Gegužės 17 d. minima Pasaulinė hipertenzijos diena
Kasmet gegužės 17 dieną minima Pasaulinė hipertenzijos diena. Ta proga dalinamės keliais svarbiausiais faktais apie hipertenziją: Arterinė hipertenzija yra lėtinė liga, pasireiškianti padidėjusiu arteriniu kraujo spaudimu. Apskaič...
Ligų prevencija
2024-05-05
Gegužės 5 d. minima Pasaulinė rankų higienos diena
Kasmet gegužės 5 dieną minima Pasaulinė rankų higienos diena. 5 mėnesio 5 diena simbolizuoja 5 kiekvienos rankos pirštus bei kviečia prisiminti rankų plovimo svarbą sveikatai. Šią dieną norime priminti, kad rankų higiena yra svarbi siekiant...
Ligų prevencija
2024-04-25
Balandžio 24–30 d. minima Pasaulinė imunizacijos savaitė
2024 m. balandžio 24–30 d. minima Pasaulinė imunizacijos savaitė. Šios savaitės metu pasauliniu mastu prisimenama, kaip svarbu didinti visuomenės supratimą apie vakcinaciją ir skiepus, jų naudą ir svarbą. Akcentuojama, kad daugelis infekcin...
Skip to content