Ligų prevencija

Skiepai nuo erkinio encefalito – visiems pedagogams

2020-09-14

Vilniaus miesto savivaldybė, rūpindamasi darželių pedagogų ir jų padėjėjų saugiomis darbo sąlygomis, šį mėnesį pradės skiepijimą nuo erkinio encefalito. Mero pavaduotoja Edita Tamošiūnaitė pabrėžia, kad skiepai nuo erkinio encefalito yra vienintelė erkių platinamų ligų prevencijos priemonė, todėl norint saugiai bei kokybiškai organizuoti vaikų ugdymą lauko erdvėse, būtina pasirūpinti darželių darbuotojų sveikata.

„Atsižvelgiant į epidemiologinę situaciją šalyje, didžioji vaikų ugdymo dalis yra organizuojama lauke. Norint užtikrinti jų saugumą, Vilniaus miesto savivaldybė imasi erkių platinamų ligų profilaktikos priemonių, kurių efektyviausia ir vienintelė nuo erkinio encefalito – skiepai“, – teigia E. Tamošiūnaitė.

Vilniaus miesto savivaldybė, rūpindamasi su mažiausiais dirbančiųjų sveikata, atsižvelgdama į ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigų darbo specifiką bei augančius sergamumo erkinio encefalitu skaičius, priėmė sprendimą paskiepyti visus pedagogus, išreiškusius poreikį. Žinoma, kad šiandien poreikį vakcinai nuo erkinio encefalito išreiškė apie 2000 specialistų ir jų padėjėjų.

Toks sprendimas priimtas rudens pradžioje, kadangi sostinės savivaldybės įstaigos „Vilnius sveikiau: geros savijautos biuro“ (toliau – Biuras) specialistai įspėja, kad šiltėjant klimatui, erkių aktyvumas išlieka beveik visus metus.

Grynas oras vaikams būtinas

Anot Biuro sveikatos specialistų, vaikų sveikatai ypač svarbus sveikos gyvensenos elementas yra fizinis aktyvumas. Jie atkreipia dėmesį, kad ypač svarbu sveikos gyvensenos įpročius formuoti jau nuo ankstyvos vaikystės.

Buvimas gryname ore ir fizinis aktyvumas užtikrina pilnavertišką vaiko emocinės bei fizinės sveikatos vystymąsi: padidėja vaikų koncentracija, gamtinėje aplinkoje vaikų stambiosios motorikos raida yra spartesnė. S. Herrington ir K. Studtmann atliktų tyrimų duomenimis, natūrali gamta skatina socialinę, emocinę ir kognityvinę vaiko raidą. Taip pat itin aktualus prasmingo žaidimo lauke privalumas – patyčių, konfliktų ir sužeidimų, kurie atsitinka vaikams konfliktuojant, mažinimas.

Vilniaus miesto savivaldybė, suprasdama vaiko buvimo lauke svarbą tiek jo psichikos ir fizinės sveikatos raidai, tiek dabartinėje šalies situacijoje, siekiant maksimalaus apsisaugojimo nuo COVID-19, rūpinasi ne tik darželių darbuotojais, bet ir skatina visus vilniečius išlikti budriems ir rūpintis savo ir savo vaikų sveikata.

Susijusios naujienos
Ligų prevencija
2024-05-17
Gegužės 17 d. minima Pasaulinė hipertenzijos diena
Kasmet gegužės 17 dieną minima Pasaulinė hipertenzijos diena. Ta proga dalinamės keliais svarbiausiais faktais apie hipertenziją: Arterinė hipertenzija yra lėtinė liga, pasireiškianti padidėjusiu arteriniu kraujo spaudimu. Apskaič...
Ligų prevencija
2024-05-05
Gegužės 5 d. minima Pasaulinė rankų higienos diena
Kasmet gegužės 5 dieną minima Pasaulinė rankų higienos diena. 5 mėnesio 5 diena simbolizuoja 5 kiekvienos rankos pirštus bei kviečia prisiminti rankų plovimo svarbą sveikatai. Šią dieną norime priminti, kad rankų higiena yra svarbi siekiant...
Ligų prevencija
2024-04-25
Balandžio 24–30 d. minima Pasaulinė imunizacijos savaitė
2024 m. balandžio 24–30 d. minima Pasaulinė imunizacijos savaitė. Šios savaitės metu pasauliniu mastu prisimenama, kaip svarbu didinti visuomenės supratimą apie vakcinaciją ir skiepus, jų naudą ir svarbą. Akcentuojama, kad daugelis infekcin...
Skip to content