Ligų prevencija

Startavo pirmasis pilotinis COVID-19 ligos testavimas kaupinio principu mokykloje

2021-02-26

Prieš grįžtant į bendrojo ugdymo įstaigas, praeitą savaitę, vasario 18–21 dienomis kaupinio principu buvo tiriami mokytojai ir mokiniai bei jų šeimų ūkiai. Taip pat dėl COVID-19 ligos nustatymo vasario 15–25 dienomis buvo tiriami Vilniaus miesto savivaldybės įmonių darbuotojai. Iš viso buvo paimti 855 kaupiniai. Iš jų – 626 ugdymo įstaigų kaupiniai ir 229 sostinės savivaldybės įmonių kaupiniai.

Šiandien trijuose Vilniaus kunigaikščio Gedimino progimnazijos filialuose vyksta pilotinis mokinių, mokytojų, mokyklos administracijos, techninio personalo ir valgyklos darbuotojų tyrimas kaupinio principu. Norint užtikrinti saugią ugdymo įstaigų veiklos pradžią, testuoti į mokyklas vyko Vilniaus visuomenės sveikatos biuro „Vilnius sveikiau“ koordinatoriai kartu su Lazdynų, Karoliniškių ir Centro poliklinikų slaugytojais.

„Praeitą savaitę, testuojant mokytojų ir mokinių šeimų ūkius mobiliuose punktuose, iš 626 kaupinių gavome tik tris teigiamus tyrimo atsakymus. Šiandien planuojame ištestuoti dar 164 kaupinius Vilniaus kunigaikščio Gedimino progimnazijoje. Darome viską, kad rastume būdą, kaip užtikrinti saugumą ugdymo įstaigose. Pirmą kartą vykome į mokyklą ir testavome visus reikiamus žmones vietoje“, – teigia „Vilnius sveikiau“ direktorė Guoda Ropaitė-Beigė.

Viename kaupinyje yra nuo 2 iki 5 mėginių, todėl galima ištestuoti iki 5 žmonių. Anot „Vilnius sveikiau“ specialistų, jei bus rastas bent vienas teigiamas testo rezultatas, žmogus bus siunčiamas atlikti PGR tyrimo iš nosiaryklės kaupinio testo patvirtinimui, tačiau visa klasė turės izoliuotis iš karto, vos tik gavus kaupinio tyrimo teigiamus rezultatus.

Baigtos testuoti sostinės savivaldybės įmonės

10 dienų mobiliuose punktuose kaupiniu principu „Vilnius sveikiau“ specialistai testavo Vilniaus miesto savivaldybės įmones: UAB „Grinda“, AB“ Vilniaus šilumos tinklai“, SĮ „Susisiekimo paslaugos“, UAB „Vilniaus vandenys“, UAB „Vilniaus apšvietimas“, UAB „Vilniaus viešasis transportas“.

Iš ištestuotų 229 kaupinių buvo rasti 8 teigiami. Kaip ir su ugdymo įstaigų specialistais, visi, teigiamą atsakymą gavę žmonės, turėjo saviizoliuotis iki papildomo PGR tyrimo rezultatų gavimo. Vadovaujantis tyrimo rezultatais, įmonėse bus priimti sprendimai dėl darbo organizavimo ir kitų priemonių, kad darbo aplinka atitiktų darbuotojų saugos ir sveikatos norminių teisės aktų reikalavimus.

Susijusios naujienos
Ligų prevencija
2024-05-17
Gegužės 17 d. minima Pasaulinė hipertenzijos diena
Kasmet gegužės 17 dieną minima Pasaulinė hipertenzijos diena. Ta proga dalinamės keliais svarbiausiais faktais apie hipertenziją: Arterinė hipertenzija yra lėtinė liga, pasireiškianti padidėjusiu arteriniu kraujo spaudimu. Apskaič...
Ligų prevencija
2024-05-05
Gegužės 5 d. minima Pasaulinė rankų higienos diena
Kasmet gegužės 5 dieną minima Pasaulinė rankų higienos diena. 5 mėnesio 5 diena simbolizuoja 5 kiekvienos rankos pirštus bei kviečia prisiminti rankų plovimo svarbą sveikatai. Šią dieną norime priminti, kad rankų higiena yra svarbi siekiant...
Ligų prevencija
2024-04-25
Balandžio 24–30 d. minima Pasaulinė imunizacijos savaitė
2024 m. balandžio 24–30 d. minima Pasaulinė imunizacijos savaitė. Šios savaitės metu pasauliniu mastu prisimenama, kaip svarbu didinti visuomenės supratimą apie vakcinaciją ir skiepus, jų naudą ir svarbą. Akcentuojama, kad daugelis infekcin...
Skip to content