Ligų prevencija

Stipriname saugumą savo renginiuose – pokyčiai jau nuo rugsėjo 1 d.

2021-08-26

Galimybių pasas / E. Blaževič/LRT nuotr.

Prasidedant mokslo metams, stipriname saugumą savo renginiuose – nuo rugsėjo pirmosios tiek į viduje, tiek atvirose erdvėse vykstančius mūsų renginius kviesime dalyvauti tuos vilniečius ir Vilniaus rajono gyventojus, kurie galės pateikti Galimybių pasą ar jam prilygstančius dokumentus.

Šios priemonės padės užtikrinti mūsų renginių dalyvių saugumą bei prisidės prie pandemijos suvaldymo.

 

Kaip gauti Galimybių pasą ar jam prilygstantį dokumentą? (atnaujinta informacija)

Pasiskiepijus:

Pasiskiepijus sustiprinančiąja vakcinos doze – iš karto po sustiprinančiosios vakcinos dozės, neriboto galiojimo.

„Comirnaty“ arba „Spikevax“ vakcina – praėjus 1 sav. po antrosios vakcinos dozės suleidimo, bet ne ilgiau kaip 7 mėnesius po pilnos vakcinacijos;

„COVID-19 Vaccine Janssen“ vakcina – praėjus 2 sav. po vienintelės vakcinos dozės suleidimo, bet ne ilgiau kaip 7 mėnesius po vakcinacijos;

„Vaxzevria“ vakcina – praėjus 4 sav., bet ne daugiau kaip 13 savaičių nuo pirmosios dozės suleidimo ir iš karto po antrosios vakcinos dozės, bet ne ilgiau kaip 7 mėnesius po pilnos vakcinacijos;

Persirgus COVID-19 liga – praėjus 2 sav. po bet kurios vienos vakcinos dozės, bet ne ilgiau kaip 7 mėnesius po pilnos vakcinacijos;

Persirgus:

Persirgus COVID-19 – praėjus ne daugiau nei 210 d. nuo teigiamo COVID-19 testo rezultato.

Atlikus testą

Turint neigiamą mokamo SARS-CoV-2 PGR tyrimo rezultatą – galioja 72 val. nuo ėminio paėmimo momento.

Turint teigiamą COVID-19 IgG antikūnų arba bendrųjų antikūnų kiekybinio ar pusiau kiekybinio serologinio imunologinio tyrimo rezultatą – praėjus ne daugiau nei 60 dienų (mobiliuosiuose punktuose atliekami greitieji serologiniai testai Galimybių pasui nėra tinkami).

 

Pagal šiuo metu Sveikatos apsaugos ministro patvirtintas taisykles, asmenys vietoj Galimybių paso gali naudoti vieną iš medicininių dokumentų iš E. sveikatos sistemos: ES skaitmeninį COVID sertifikatą (vakcinacijos ir persirgimo dalis), vakcinacijos išrašą, dokumentą, įrodantį, kad persirgta COVID-19 liga, neigiamo testo ar teigiamą antikūnų rezultato išrašą.

Šiuos dokumentus, negalintiems prisijungti prie E. sveikatos sistemos, gali išduoti sveikatos priežiūros įstaiga. Galima naudoti telefone arba atspausdintus.

Tačiau rekomenduojama turėti Galimybių pasą, kaip paprastesnę ir patogesnę priemonę. Patikrinti Galimybių pasą yra labai paprasta – užtenka nuskenuoti QR kodą.

 

Turite klausimų? Informaciją, kaip parsisiųsti Galimybių pasą rasite čia, o atsakymus į dažniausiai užduodamus klausimus apie Galimybių pasą rasite šioje nuorodoje.

 

Kaip bus užtikrinamas saugumas ir reikiamų dokumentų tikrinimas?

Renginiai, kuriuos organizuosime nuo rugsėjo 1 dienos, savo registracijos formose turės papildomą punktą/sutikimą, kuriuo iš anksto informuosime apie privalomą Galimybių paso ar jam prilygstančio dokumento turėjimą.

Renginių metu, dokumentus (Galimybių pasą/jam prilygstantį dokumentą ir asmens dokumentą) tikrins renginio organizatorius.

Jei į nuo rugsėjo pirmosios vykstantį renginį užsiregistravote anksčiau – „Vilnius sveikiau“ komanda papildomai susisieks su jumis ir informuos apie pokyčius.

Taip pat renginiuose (esant galimybei) rekomenduosime dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones (veido kaukes, respiratorius ar kitas priemones) ir laikytis 2 metrų atstumo nuo kitų dalyvių.

 

Renginio metu pakaks parodyti tik Galimybių pasą ar jam prilygstantį dokumentą?

Labai svarbu kartu su Galimybių pasu ar jam prilygstančiu dokumentu pateikti ir asmens dokumentą. Be asmens dokumento, renginyje dalyvauti nebus galima.

 

Būkime saugūs ir sveiki!

Susijusios naujienos
Ligų prevencija
2024-05-17
Gegužės 17 d. minima Pasaulinė hipertenzijos diena
Kasmet gegužės 17 dieną minima Pasaulinė hipertenzijos diena. Ta proga dalinamės keliais svarbiausiais faktais apie hipertenziją: Arterinė hipertenzija yra lėtinė liga, pasireiškianti padidėjusiu arteriniu kraujo spaudimu. Apskaič...
Ligų prevencija
2024-05-05
Gegužės 5 d. minima Pasaulinė rankų higienos diena
Kasmet gegužės 5 dieną minima Pasaulinė rankų higienos diena. 5 mėnesio 5 diena simbolizuoja 5 kiekvienos rankos pirštus bei kviečia prisiminti rankų plovimo svarbą sveikatai. Šią dieną norime priminti, kad rankų higiena yra svarbi siekiant...
Ligų prevencija
2024-04-25
Balandžio 24–30 d. minima Pasaulinė imunizacijos savaitė
2024 m. balandžio 24–30 d. minima Pasaulinė imunizacijos savaitė. Šios savaitės metu pasauliniu mastu prisimenama, kaip svarbu didinti visuomenės supratimą apie vakcinaciją ir skiepus, jų naudą ir svarbą. Akcentuojama, kad daugelis infekcin...
Skip to content