Tyliosios zonos Vilniaus mieste

2023-09-11

Kasdieninėje veikloje, susijusioje su darbu, poilsiu ir pramogomis, neišvengiame triukšmingos aplinkos, o triukšmas gali daryti žalingą tiesioginį ir netiesioginį poveikį žmogaus sveikatai.

Priklausomai nuo žmogaus jautrumo triukšmas, kaip netvarkingas, įvairaus stiprumo ir dažnio garsų mišinys, sukelia susierzinimą ir stresą. Dėl padidėjusio streso lygio suprastėja miego kokybė, sutrinka širdies ir kraujagyslių sistemos veikla, o ilgainiui gali išsivystyti rimti širdies ir kraujagyslių sistemos sutrikimai.

Siekiant sumažinti aplinkos triukšmo poveikį visuomenės sveikatai, Vilniaus mieste yra įkurtos 7 tyliosios zonos, kurių teritorijoje dominuoja natūralūs gamtos garsai. Tyliosiose zonose sudarytos sąlygos, kad natūralūs gamtos garsai nebūtų trikdomi transporto, pramonės ar lankytojų keliamo triukšmo. Nustatyta, kad žmonės yra linkę sieti aplinkoje girdimus garsus su emocijomis. Itin harmoningi gamtos garsai skatina pozityvias emocijas, kurios padeda po stresinių situacijų žmogaus organizmui fiziologiškai ir psichologiškai atsigauti, mažina psichologinį nuovargį, gerina poilsio kokybę.

Šiuo metu Vilniaus mieste yra 5 tyliosios viešosios zonos, netrikdomos transporto ir kitų didelių triukšmo šaltinių. Tyliosios viešosios zonos skirtos trumpalaikiam poilsiui, rekreacijai, socialinei kultūrinei veiklai, bendravimui.

Taip pat Vilniaus mieste yra 2 tyliosios gamtos zonos. Tai dideli miesto miškų masyvai, netrikdomi transporto, kitų nenatūralių triukšmo šaltinių, skirti trumpalaikiam, neaktyviam gyventojų poilsiui gamtoje.

Susijusios naujienos
2020-09-28
Skelbiame viešą naudoto automobilio pardavimo aukcioną
Aukciono metu bus parduodamas naudotas automobilis „Škoda Roomster“. Aukciono sąlygos: Aukciono pradžia – 2020 m. spalio 15 d. 9:30 val. Registracija į aukcioną bus vykdoma 2020 m. spalio 15 d. iki 9:25 val. Aukciono vieta – P...
Sveika mityba
2020-11-07
Vilniečiai kviečiami pusryčiauti sveikiau
Pusryčiai ilgą laiką buvo laikomi svarbiausiu dienos maistu. Naujausio tarptautinės medicinos organizacijos Endocrine Society tyrimo duomenimis, rytinis valgymas daro netgi didesnę įtaką, nei buvo manoma iki šiol. Todėl šį sekmadienį, minin...
Ligų prevencija
2022-01-21
Kaip išsirinkti tinkamą respiratorių?
Nuo š. m. sausio 17 dienos vykdami į renginį ar kino teatrą gyventojai turi pasirūpinti tinkamais respiratoriais. Rinktis reikėtų FFP2 arba FFP3 tipo respiratorius be vožtuvo, pažymėtus CE ženklu, kuris patvirtina produkto atitikimą Europos...
Skip to content