Tyliosios zonos Vilniaus mieste

2023-09-11

Kasdieninėje veikloje, susijusioje su darbu, poilsiu ir pramogomis, neišvengiame triukšmingos aplinkos, o triukšmas gali daryti žalingą tiesioginį ir netiesioginį poveikį žmogaus sveikatai.

Priklausomai nuo žmogaus jautrumo triukšmas, kaip netvarkingas, įvairaus stiprumo ir dažnio garsų mišinys, sukelia susierzinimą ir stresą. Dėl padidėjusio streso lygio suprastėja miego kokybė, sutrinka širdies ir kraujagyslių sistemos veikla, o ilgainiui gali išsivystyti rimti širdies ir kraujagyslių sistemos sutrikimai.

Siekiant sumažinti aplinkos triukšmo poveikį visuomenės sveikatai, Vilniaus mieste yra įkurtos 7 tyliosios zonos, kurių teritorijoje dominuoja natūralūs gamtos garsai. Tyliosiose zonose sudarytos sąlygos, kad natūralūs gamtos garsai nebūtų trikdomi transporto, pramonės ar lankytojų keliamo triukšmo. Nustatyta, kad žmonės yra linkę sieti aplinkoje girdimus garsus su emocijomis. Itin harmoningi gamtos garsai skatina pozityvias emocijas, kurios padeda po stresinių situacijų žmogaus organizmui fiziologiškai ir psichologiškai atsigauti, mažina psichologinį nuovargį, gerina poilsio kokybę.

Šiuo metu Vilniaus mieste yra 5 tyliosios viešosios zonos, netrikdomos transporto ir kitų didelių triukšmo šaltinių. Tyliosios viešosios zonos skirtos trumpalaikiam poilsiui, rekreacijai, socialinei kultūrinei veiklai, bendravimui.

Taip pat Vilniaus mieste yra 2 tyliosios gamtos zonos. Tai dideli miesto miškų masyvai, netrikdomi transporto, kitų nenatūralių triukšmo šaltinių, skirti trumpalaikiam, neaktyviam gyventojų poilsiui gamtoje.

Susijusios naujienos
Fizinis aktyvumas
2022-08-11
Maratonas visiems – negalia nereiškia, kad negali
„Maratonas visiems“ – šiemet tokia mintimi į fizinio pasiruošimo maratonui treniruotes kviečiame ir neįgaliuosius! Bendradarbiaujant su „Rimi Vilniaus maratonu“ pirmą kartą sudarytos sąlygos, leisiančios negalią turinčius asmen...
Ligų prevencija
2022-03-04
Nuo šiol bus galima stebėti savo COVID-19 tyrimo atlikimo eigą
Nuo šiandien, kovo 4 d., Karštosios linijos 1808 sistema buvo papildyta nauja funkcija, leidžiančia žmonėms, atliekantiems PGR tyrimus mobiliuosiuose punktuose, stebėti tyrimo atlikimo eigą. Tai reiškia, kad nuo šiol kiekvienas žmogus, pri...
Ligų prevencija
2022-01-17
Nuo pirmadienio renginiuose uždarose erdvėse privaloma dėvėti respiratorius
Siekiant suvaldyti itin greit plintančios koronaviruso atmainos Omikron plitimą, jau nuo pirmadienio, sausio 17 d., visi vyresni nei 6 metų amžiaus žiūrovai ir dalyviai bei renginį aptarnaujantis personalas privalo viso renginio uždarose er...
Skip to content