Ligų prevencija

Vilnius ruošiasi trijų mokyklų atvėrimui – pradėti testuoti pedagogai, mokiniai ir jų šeimų nariai

2021-03-11

Rengiantis kuo greitesniam dar trijų sostinės mokyklų atvėrimui kontaktiniam ugdymui, net ir šventinę Kovo 11-ąją, ketvirtadienį, prasideda jų mokinių ir pedagogų namų ūkių testavimas kaupinių būdu, rašoma Vilniaus miesto savivaldybės pranešime.

Planuojama, kad jau kovo 15-ąją duris atvers „Vyturio“ pradinė mokykla ir Baltupių progimnazija, o po dienos – ir Jono Basanavičiaus progimnazija. Iš viso kitą savaitę į mokyklas turėtų sugrįžti beveik 1000 pradinukų.

Prieš grįžimą į mokyklas, pedagogų ir mokinių namų ūkiai bei mokyklos darbuotojai bus testuojami kaupinių būdu. Ketvirtadienį prasidedančiame Vyturio pradinės mokyklos testavime planuojami 355 kaupiniai – vaikų ir mokyklos darbuotojų, galinčių turėti kontaktą su mokiniais, namų ūkių. Šiai mokyklai bus skirti 3 punktai po 4 pamainas. Panašios tyrimų apimtys planuojamos ir kitose mokyklose.

„Testavimo kaupiniais procesas šiose trijose mokyklose bus toks pat, kaip ir Vilniaus kunigaikščio Gedimino progimnazijos atveju. Pirmuoju etapu kaupinio principu tirsime mokinių ir pedagogų namų ūkius, antruoju tokius tyrimus po 4–7 d. atliksime tik mokiniams ir pedagogams pačioje ugdymo įstaigoje“, – teigia Vilniaus visuomenės sveikatos biuro „Vilnius sveikiau“ direktorė Guoda Ropaitė-Beigė.

Kaip ir pilotinio projekto Vilniaus kunigaikščio Gedimino progimnazijoje metu, taip ir dabar, namų ūkiai kvietimo testuotis sulauks SMS žinute, pagal mokyklų pateiktus sąrašus.

Ištyrus kaupinių būdu ir paaiškėjus, kad nė vienas iš namų ūkio neserga COVID-19, vaikas jau kitą savaitę galės vykti į mokyklą. Vis dėlto jei būtų nustatyta, kad kaupinyje yra teigiamas koronaviruso rezultatas, visas namų ūkis būtų kviečiamas atlikti kontrolinį PGR testą.

Vasario 22 d. Vilnius pirmasis šalyje atvėrė mokyklą kontaktiniam ugdymui. Tąkart į mokyklą grįžo per 600 mokinių, o po penkių dienų atlikus pakartotinį testavimą kaupinių būdu nenustatytas nė vienas COVID-19 atvejis.

Vilniaus pavyzdžiu seka ir kiti Lietuvos miestai – šią savaitę apie norą taikyti tokį patį mokyklų atvėrimo modelį, koks išbandytas Vilniaus kunigaikščio Gedimino progimnazijoje, pareiškė 26-ių savivaldybių mokyklos.

Susijusios naujienos
Ligų prevencija
2024-05-17
Gegužės 17 d. minima Pasaulinė hipertenzijos diena
Kasmet gegužės 17 dieną minima Pasaulinė hipertenzijos diena. Ta proga dalinamės keliais svarbiausiais faktais apie hipertenziją: Arterinė hipertenzija yra lėtinė liga, pasireiškianti padidėjusiu arteriniu kraujo spaudimu. Apskaič...
Ligų prevencija
2024-05-05
Gegužės 5 d. minima Pasaulinė rankų higienos diena
Kasmet gegužės 5 dieną minima Pasaulinė rankų higienos diena. 5 mėnesio 5 diena simbolizuoja 5 kiekvienos rankos pirštus bei kviečia prisiminti rankų plovimo svarbą sveikatai. Šią dieną norime priminti, kad rankų higiena yra svarbi siekiant...
Ligų prevencija
2024-04-25
Balandžio 24–30 d. minima Pasaulinė imunizacijos savaitė
2024 m. balandžio 24–30 d. minima Pasaulinė imunizacijos savaitė. Šios savaitės metu pasauliniu mastu prisimenama, kaip svarbu didinti visuomenės supratimą apie vakcinaciją ir skiepus, jų naudą ir svarbą. Akcentuojama, kad daugelis infekcin...
Skip to content