Ligų prevencija

Vilnius stipriai plečia testavimo apimtis – tirtis gali visi dirbantys kontaktinį darbą

2021-03-17

Vilniuje plečiamos testavimo apimtys ir vienkartinį antigenų tyrimą kviečiami atlikti visi Vilniuje veikiančių įmonių, įstaigų darbuotojai, kurie turi tiesioginį (nuolatinį ar laikiną) kontaktą su kitais asmenimis, gaunančiais jų paslaugas.

Greitasis antigeno tyrimas bus atliekamas mobiliajame punkte, V. Gerulaičio g. 1, Vilniuje. Tyrimas bus atliekamas tik užsiregistravusiems darbuotojams, t. y. užpildžius elektroninę registracijos formą adresu https://selfreg.myhybridlab.com ir pasirenkant registracijos tipą Profilaktiniai tyrimai tikslinėms grupėms arba skambinant tel. 1808. Užsiregistravusieji gaus SMS žinutę su individualiu kodu, kurioje bus tiksliai nurodyta, kada ir kur atvykti.

Verta pabrėžti, kad tyrimas nėra tikslingas tiems, kurie persirgo COVID-19 liga ir nuo teigiamo testo rezultato praėjo mažiau nei 90 dienų, turi COVID-19 ligos serologinio antikūnų testo teigiamą rezultatą, jei praėjo mažiau nei 60 dienų, paskiepyti COVID-19 ligos vakcina pagal pilną skiepijimo schemą mažiau nei 90 dienų laikotarpiu.

Į tyrimo vietą  šalia mobiliojo punkto darbuotojai turi ateiti pėsčiomis, automobilius galima palikti šalia esančioje automobilių stovėjimo stotelėje. Su savimi būtina turėti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą ir parodyti gautą žinutę su nurodytu kodu.

Antigenų testas pastaruoju metu buvo itin populiarus Vilniuje ir 500 vietų užsipildydavo greitai. Reaguodama į tai Vilniaus miesto savivaldybė ir Vilniaus visuomenės sveikatos biuras „Vilnius sveikiau“ žada pasirūpinti papildomomis vietomis testams atlikti, o vietų skaičius per dieną gali išaugti dvigubai – iki 1000.

Vilnius išsiskiria ne tik atliekamų testų kiekiu, tačiau ir pačia jų forma. Vienintelėje sostinėje antigenų testas atliekamas mažesnį diskomfortą keliančiu būdu – imant ėminį iš nosies landos, o ne nosiaryklės.

Kaip ir anksčiau, testą atlikęs žmogus testo rezultato sulauks trumpąja SMS žinute.

Susijusios naujienos
Ligų prevencija
2024-05-17
Gegužės 17 d. minima Pasaulinė hipertenzijos diena
Kasmet gegužės 17 dieną minima Pasaulinė hipertenzijos diena. Ta proga dalinamės keliais svarbiausiais faktais apie hipertenziją: Arterinė hipertenzija yra lėtinė liga, pasireiškianti padidėjusiu arteriniu kraujo spaudimu. Apskaič...
Ligų prevencija
2024-05-05
Gegužės 5 d. minima Pasaulinė rankų higienos diena
Kasmet gegužės 5 dieną minima Pasaulinė rankų higienos diena. 5 mėnesio 5 diena simbolizuoja 5 kiekvienos rankos pirštus bei kviečia prisiminti rankų plovimo svarbą sveikatai. Šią dieną norime priminti, kad rankų higiena yra svarbi siekiant...
Ligų prevencija
2024-04-25
Balandžio 24–30 d. minima Pasaulinė imunizacijos savaitė
2024 m. balandžio 24–30 d. minima Pasaulinė imunizacijos savaitė. Šios savaitės metu pasauliniu mastu prisimenama, kaip svarbu didinti visuomenės supratimą apie vakcinaciją ir skiepus, jų naudą ir svarbą. Akcentuojama, kad daugelis infekcin...
Skip to content