Visos temos

„Vilnius sveikiau“ pristato naują Vilniaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos stebėsenos ataskaitą

2021-02-24

Vilniaus visuomenės sveikatos biuro „Vilnius sveikiau“ specialistai jau 12 metų rūpinasi vilniečių psichikos ir fizine sveikata, ugdo sveikatai palankius mitybos įgūdžius ir dalijasi žiniomis, kaip apsisaugoti nuo bakterijų ir virusų. Visų šių veiklų nebūtų galima įgyvendinti be visuomenės sveikatos stebėsenos – tyrimų, apklausų ir gautos informacijos analizės, kuri pateikia atsakymus, kokia vilniečių sveikata buvo praeitais metais ir kokias visuomenės sveikatos prioritetines kryptis numatyti ateinantiems metams, taip pat sužinoti, kaip Vilniui sekasi atliepti Lietuvos sveikatos strategijoje (LSS) numatytus tikslus.

„Vilnius sveikiau“ specialistai pristato naujausią Vilniaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos stebėsenos ataskaitą – 2020 metų, kurioje pateikiami 2019 metų duomenys. Informacija, pateikiama ataskaitoje, yra renkama pagal LSS iškeltų tikslų bei uždavinių įgyvendinimo savivaldybėse parengtą rodiklių sąrašą.

Prie ataskaitos dirbusi „Vilnius sveikiau“ komanda vadovavosi šiais kriterijais, atsirinkdama rodiklius: išskirtinai neigiama / teigiama rodiklio tendencija per pastaruosius 3 metus, rodiklio pokyčio mastu lyginant su 2018 m., rodiklio kontekstu – įtaka kitiems rodikliams, temos socialiniu jautrumu ir pan. Kiekvienos analizuotos temos pabaigoje yra pateikiamos išvados arba apibendrinimai, rekomendacijos arba pasvarstymai, kas galėjo prisidėti prie esamos tendencijos.

Šiais metais analizuodami Vilniaus miesto gyventojų sveikatą, specialistai kviečia pažvelgti plačiau – skirtingai nei ankstesniais metais, ataskaitoje analizuojamos ne tik prioritetinės gyventojų sveikatos problemos, bet ir teigiamos vilniečių sveikatos rodiklių apžvalgos. Ataskaita taip pat papildyta informacija apie erkinio encefalito paplitimą bei prevencinių priemonių poreikį, per aplinkos sveikatos prizmę paliestas mokinių sveikatos klausimas. Taip siekiama pateikti dar platesnį vilniečių sveikatos vaizdą, negu tai leistų padaryti vien LSS numatyti kriterijai.

Vilniaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos stebėsenos ataskaita yra prieinama viešai, ją galime pasižiūrėti čia.

Susijusios naujienos
Visos temos
2024-05-14
Vilniaus miesto ir rajono visuomenės sveikatos stebėsenos 2023 m. ataskaitos
Vilniaus miesto sav. visuomenės sveikatos stebėsenos 2023 m. ataskaita Vilniaus rajono sav. visuomenės sveikatos stebėsenos 2023 m. ataskaita
Visos temos
2023-09-15
„Vilnius sveikiau“ švenčia 15 metų gimtadienį: savo sveikatą stiprinti nemokamai gali kiekvienas vilnietis
Šių metų rugsėjo 8 d. Vilniaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras „Vilnius sveikiau“ minėjo savo veiklos 15 metų gimtadienį. Prieš 15 metų „Vilnius sveikiau” savo duris atvėrė su misija motyvuoti Vilniaus miesto ir rajono gyven...
Skip to content