Traumatizmas

Balsio ežero paplūdimyje įvyko pirmasis projekto „Plaukti neskęsti“ renginys

2020-06-22

Saulėtą ir itin kaitrią birželio 19-osios dienos popietę Vilniaus miesto gyventojai rinkosi prie vandens telkinių. Viename iš sostinės paplūdimių prie Balsio ežero įvyko pirmasis „Plaukti neskęsti“ projekto renginys, kuriame plaukimo treneriai, visuomenės sveikatos specialistai ir ugniagesiai gelbėtojai suvienijo savo jėgas tam, kad primintų žmonėms apie saugų elgesį prie vandens ir pagalbą kitiems nelaimės atveju.

Renginį pradėjo Vilniaus apskrities priešgaisrinės gelbėtojų valdybos 6-oji komanda, kuri buvo paruošusi parodomąją gelbėjimo operaciją. Paklausti vedėjo Roberto Lenartavičiaus apie tai, kas dažniausiai skęsta ir kaip padėti į nelaimę patekusiam asmeniui, gelbėtojai pabrėžė: „Statistiškai vyrai skęsta dažniau nei moterys, daugiausiai – darbingo amžiaus. Taip pat per pastaruosius dvejus metus net 45 procentai paskendusių vilniečių buvo rasta alkoholio kraujyje. Tai mirtys, kurių galima išvengti, tereikia daugiau sąmoningumo ir atsakingumo.“

Vilniaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro specialistai, neseniai pakeitę savo įvaizdį ir tapę „Vilniaus sveikiau: geros savijautos biuru“, rodė ir pasakojo, kaip taisyklingai suteikti pirmąją pagalbą, kokių pirmiausiai veiksmų reikia imtis, kokios yra pagrindinės saugaus elgesio taisyklės vandenyje.

„Visų pirma, nesimaudykite, kai nežinote maudyklos gylio ir dugno. Pavojinga maudytis pervargus, apsvaigus nuo alkoholio ar psichotropinių medžiagų – apsvaigęs žmogus neadekvačiai reaguoja į aplinką bei pervertina savo galimybes, taip pat svarbu turėti plaukimo įgūdžius. Jeigu taip atsitiko, kad skęstantį ir be sąmonės žmogų ištraukėte į krantą, atlikite dirbtinį kvėpavimą – 2–5 įpūtimai ir 30 krūtinės ląstos paspaudimų, kurį reikia kartoti santykiu 2:30 – kol žmogus atgaus gyvybines funkcijas ar atvyks medikai“, – savo žiniomis dalijosi „Vilnius sveikiau“ visuomenės sveikatos specialistai.

Plaukimo trenerės, atstovaujančios Lietuvos vaikų ir jaunimo centrą, pasakojo, kur geriausiai mokytis plaukti, ką turi mokėti tėvai, norintys išmokyti taisyklingai plaukti savo vaikus. Svarbiausia, anot jų, visą dėmesį sutelkti į vaiką ir būti šalia per ištiestą ranką.

Svarbią temą visuomenėje pristatančių specialistų rekomendacijas papildė ir gerą nuotaiką palaikė Justino Jaručio atliekama muzika. Žinomas šalies dainininkas sakė, mokytis plaukti niekada nevėlu.

„Plaukiojimas baseine man kaip meditacija – bandai pajausti visą kūną, kiekvieną raumenį. Meditacija persiduoda į kūrybą, todėl plaukiojant dažnai gimsta mintys. Esu nemažai klipų idėjų sugalvojęs būtent baseine“, – pasakoja J. Jarutis.

Renginio pabaigoje visi Balsio ežero paplūdimio lankytojai turėjo galimybę sudalyvauti fizinio aktyvumo veiklose bei išbandyti iššūkių ratą, kur už teisingai atsakytus klausimus galėjo laimėti puikių projekto „Plaukti neskęsti“ prizų.

Projektą planuojama tęsti ir kitus renginius organizuoti birželio 20, 22, 26 ir 27 dienomis, 15–18 val. Žirmūnų, Salotės ežero, Valakampių I, Balsio ežero paplūdimiuose. Susiklosčius nepalankioms oro sąlygoms, datos gali keistis.

Projekto partneriai: Lietuvos vaikų ir jaunimo centras, kuris siekia atkreipti dėmesį į šalyje padidėjusį skęstamumą, paskatinti poilsiautojus būti atsakingais ir saugiai elgtis prie vandens telkinių. Projektą iš dalies finansuoja Vilniaus miesto savivaldybė.

Daugiau informacijos >>>

Susijusios naujienos
Ligų prevencija PAM prevencija Sveika mityba Traumatizmas
2023-09-28
Gyvenimo įgūdžių ugdymo programa
Vilniaus miesto savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras „Vilnius Sveikiau“ kartu su Vilniaus miesto savivaldybe siekdami padėti mokytojams integruoti į gyvenimo įgūdžių ugdymo programos pamokas sveikatos temomis, parengė pamokos planus ir ...
Fizinis aktyvumas Traumatizmas
2022-01-07
Ergonomiška darbo vieta – kaip judėti dirbant sėdimą darbą?
2021 m. Vilniaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro „Vilnius sveikiau“ atlikta sėdimą darbą dirbančių vilniečių apklausa parodė, kad kas ketvirto respondento darbo vieta neatitinka darbo vietos ergonomikai keliamų reikalavimų. N...
Traumatizmas
2021-08-06
Maudynių sezonas – gyvybiškai svarbūs patarimai, kaip saugiai mėgautis vandens pramogomis
Prasidėjus vasarai ir maudynių sezonui, itin daug iššūkių kyla medikams, gelbėtojams ir, be abejo, visuomenės sveikatos specialistams. Vilniaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras „Vilnius sveikiau“ maudynių sezono atidarymo pro...
Skip to content