Fizinis aktyvumas

Įvyko pirmasis šių metų „Jogos netradicinėse erdvėse“ renginys Lietuvos Didžiosios kunigaikštystės valdovų rūmų kieme

2020-06-22

Praeitais metais įvykę net 6 „Jogos netradicinėse erdvėse“ renginiai įvairiose Vilniaus vietose, tokiose, kaip Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras, Nacionalinė dailės galerija, Menų spaustuvė, Lietuvos medicinos biblioteka ir kitos, kiekvieną kartą dalyviams dovanojo unikalią patirtį. Jogos pamokas organizuoja Vilniaus visuomenės sveikatos biuras, neseniai pakeitęs savo įvaizdį ir tapęs „Vilnius sveikiau: geros savijautos biuru“, kartu su jogos mokytoja Milana Jašinskyte. Sekmadienio popietę Tarptautinės jogos dienos proga jie pakvietė Vilniaus miesto gyventojus į pirmąjį šių metų „Jogos netradicinėse erdvėse“ renginį Didžiajame Lietuvos Didžiosios kunigaikštystės valdovų rūmų kieme.

Pagaliau galėdami susiburti į didesnes grupes, laikydamiesi saugaus atstumo, žmonės rinkosi į Didįjį Lietuvos Didžiosios kunigaikštystės valdovų rūmų kiemą. Skambantis ramus ir atpalaiduojantis muzikinis fonas, specialiai paruošta aplinka ir jogos mokytojos M. Jašinskytės žodžiai kvietė susimąstyti bei atsigręžti į save.

Į pusantros valandos trukusią jogos praktiką atvyko įvairaus amžiaus gyventojai. Kartu su mamomis jogą praktikavo ir jų maži vaikai, taip pat buvo ir keli vyresnio amžiaus žmonės, kurie savo motyvacija ir gebėjimais nei kiek nenusileido jaunimui.

„Vilnius sveikiau“ visuomenės sveikatos specialistai teigia, kad specialiai parinkta išskirtinė aplinka, kurioje praktikuojama joga, žmonėms suteikia visai kitokią patirtį.

„Esame praktikavę jogą „Juodosios dėžės“ (ang. Black box) principo salėje beveik visiškoje tamsoje, švietė tik keli scenos žibintai. Meditavome ir elegantiškoje Raudonojoje Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro salėje, o Lietuvos medicinos bibliotekoje, kurioje anksčiau veikė kino teatras, turėjome galimybę autentiškame ekrane stebėti vaizdo projekcijas. Visa tai kuria unikalios patirties jausmą, kurį išsinešame iš praktikos. Dėl to žmonės su malonumu grįžta“, – tikina „Jogą netradicinėse erdvėse“ kuruojanti Vilniaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro Visuomenės sveikatos stiprinimo skyriaus fizinio aktyvumo programų koordinatorė Milda Navaslauskaitė.

Ji teigia, kad pasaulyje didelės jogos grupės yra įprasta praktika, tačiau vis daugiau žmonių domisi tokiais renginiais ir Lietuvoje. Anot M. Navaslauskaitės, šiemet koronavirusas kiek pakoreguos projektą – renginiai vyks atvirose lauko erdvėse.

„Turėsime laikyti didesnius atstumus tarp dalyvių, ką jau darėme ir pirmoje praktikoje, norėdami užtikrinti dalyvių saugumą renginio metu. Tikimės, kad orai leis mėgautis išskirtinėmis jogos praktikomis gražiausiuose Vilniaus kiemuose ir aikštėse“, – viliasi „Jogos netradicinėse erdvėse“ projekto koordinatorė.

Jau liepos mėnesį „Vilnius sveikiau“ pakvies vilniečius į „Jogos netradicinėse erdvėse“ renginių ciklą, kurį bus galima sekti ir daugiau informacijos rasti Vilniaus visuomenės sveikatos biuro „Facebook“ puslapyje.

Susijusios naujienos
Fizinis aktyvumas Psichikos sveikata
2023-06-21
„Joga netradicinėse erdvėse“: jogos nauda fizinei ir psichikos sveikatai
Joga sulaukia vis daugiau  dėmesio dėl savo teikiamo teigiamo poveikio tiek fizinei, tiek psichikos sveikatai. Tai tampa ypač aktualu dabartiniame pasaulyje, kai greitėjant gyvenimo tempui išauga poreikis kontroliuoti patiriamą nerimą ir st...
Fizinis aktyvumas Psichikos sveikata
2023-03-28
Vyresnio amžiaus asmenų sveikatinimas „Socialinio recepto” programoje
Didžiosios depresijos metams artėjant į pabaigą, JAV mokslininkams iškilo klausimas – kas turi įtakos žmogaus gerai savijautai? Ilgiausio pasaulyje žmonių gyvensenos tyrimo vardą pelnęs mokslinis darbas (1938–2000 m.), apimantis net kelias ...
Fizinis aktyvumas
2022-09-28
Praūžęs sporto renginys suteikė vilties: ar negalią turinčių asmenų įtrauktis Lietuvoje didėja?
Atskirtis tarp žmonių su negalia ir be negalios – opi visuomenės problema. Tačiau pasak Vilniaus miesto visuomenės sveikatos biuro „Vilnius sveikiau“ atstovų, šią problemą ne tik galima, tačiau ir būtina keisti visiems kartu, užtikrinant as...
Skip to content