Psichikos sveikata

Kviečiame prisijungti į dialektinės elgesio terapijos principais paremtą grupę

2025-02-27

Džiaugiamės pristatydami, jog nuo balandžio mėnesio Vilniaus visuomenės sveikatos biure „Vilnius sveikiau“ startuoja Dialektinės elgesio terapijos principais paremta grupė, kurią ves psichologė-psichoterapeutė Ieva Sabalienė.

Kas yra Dialektinė Elgesio Terapija (DET)?

DET – tai įrodymais pagrįsta terapija (Kognityvinės elgesio terapijos atmaina), kuri padeda spręsti emocinių sunkumų, impulsų valdymo ir santykių problemas. Tai unikalus požiūris, derinantis priėmimą ir pokyčius, suteikiantis žmonėms įrankius, kaip tvarkytis su sudėtingais išgyvenimais ir pasiekti pusiausvyrą tarp pripažinimo to, kas yra, ir pastangų keisti situaciją į geresnę.

Vienas iš svarbiausių DET principų yra dialektika, tai yra gebėjimas priimti ir sujungti priešingas idėjas bei jausmus. Pavyzdžiui, žmogus gali jausti liūdesį dėl sunkios gyvenimo situacijos ir taip pat patirti džiaugsmą dėl mažų kasdieninių laimėjimų. DBT skatina naudoti žodį „ir“, kad pripažintume, jog priešingi jausmai gali egzistuoti kartu, ir tai yra natūralu (Koerner, 2018). Toks požiūris padeda sumažinti vidinį konfliktą ir stiprina emocijų valdymą.

Ko galėsite išmokti šioje grupėje?

DET paremta įgūdžiu mokymu, šioje terapijoje išskiriamos keturios esminės įgūdžių grupės:

· Dėmesingumo įgūdžiai – ugdo gebėjimą išlikti dabartyje ir sąmoningai nukreipti savo dėmesį. Dėmesingumas padeda geriau suprasti savo emocijas ir reakcijas, taip išvengiant impulsyvių sprendimų.

· Įtampos valdymo įgūdžiai – mokoma, kaip sumažinti emocinę įtampą per streso valdymo technikas ir įvairias atsipalaidavimo praktikas.

· Emocijų reguliacijos įgūdžiai – padeda asmeniui atpažinti, suprasti ir reguliuoti savo emocijas.

· Bendravimo įgūdžiai – padeda tobulinti gebėjimą kurti sveikus ir palaikančius santykius, aiškiai ir konstruktyviai išreikšti savo poreikius ir jausmus, išvengiant konfliktų.

Kodėl verta prisijungti prie šios grupės?

DET grupės dėka auginami dėmesingumo, bendravimo, jausmų reguliacijos ir įtampos valdymo įgūdžiai (Koerner, 2018). Taip pat šių įgūdžių dėka mažėja išsiblaškymo jausmas, sunkumai taikantis prie pokyčių, sunkumai reguliuojant jausmus, impulsyvus elgesys ir pan. (Lynch, Chapman, 2018; Tasca, Balfour, 2020). Tad, DET padeda asmenims įgyti praktinių įgūdžių, kurie yra naudingi kasdieniam gyvenimui, gali pagerinti psichologinę gerovę bei padėti įgyti psichologinio atsparumo, kuris padeda geriau susidoroti su stresu bei kylančiais sunkumais (Lee ir Aurora, 2023).

 

Daugiau informacijos ir registraciją rasite čia.

 

Susijusios naujienos
Psichikos sveikata
2025-02-17
„Mėnesinių dėžutės“ bus išdalintos virš pusantro šimto sostinės ugdymo įstaigų
Pranešimas žiniasklaidai. Kaip jaunam žmogui priimti paauglystės metu atsirandančius pokyčius? Į šį klausimą atsakymo ieško ir paaugliai, ir jų artimieji. Atsiranda psichologiniai ir fiziologiniai pokyčiai, galintys kelti nemalonių išgyv...
Psichikos sveikata
2024-12-18
Vilniuje atidaryta Algio Kriščiūno meninė instaliacija, kviečianti rūpintis psichikos sveikata
Pranešimas žiniasklaidai: Ant pėsčiųjų tilto į Vingio parką atidaryta Algio Kriščiūno sukurta meno instaliacija „100 priežasčių“, kurioje – iliustruotos vilniečių mintys, dėl ko gera gyventi. Pirmąja tokia menine instaliacija sostinėje i...
Psichikos sveikata
2024-12-02
Vaiką su negalia auginanti vilnietė: „Stengiuosi mėgautis buvimu su juo ir matyti šviesią gyvenimo pusę“
Pranešimas žiniasklaidai: Gruodžio 3 d., minint Tarptautinę asmenų su negalia dieną, Vilniaus visuomenės sveikatos biuras „Vilnius sveikiau“, bendradarbiaudamas su centru „Eik“, organizuoja asmenims su negalia bei jų artimiesiems skirtą ...
Skip to content